Juventus 1:0 Roma
Roma

Mandžukić bez milosti i prema Romi, bivši hrvatski reprezentativac i dalje nemilice puni mreže

Mihaela Bradovski • subota, 22.12.2018.

Mario Mandžukić ove sezone igra u formi života. Nemilosrdno puni protivničke mreže i iako su ga mnogi selili na klupu dolaskom Ronalda, on i Portugalac sjajno funkcioniraju zajedno. I u derbiju protiv Rome Mandžo je zabio i to u 35. minuti za vodstvo 1:0 glavom nakon ubačaja De Sciglija...

Juventus je slavio u još jednom derbiju, svladao je Romu s 1:0 i nastavio fantastičan niz u talijanskom prvenstvu. Još jednom čovjek odluke bio je Mario Mandžukić koji je postigao jedini pogodak na susretu.

Mandžukić je ponovno odradio sjajan posao svih 90 minuta, borio se, "preorao" je teren da bi pomogao svojoj momčadi i postigao je atraktivan pogodak kada je nakon ubačaja De Sciglija u 35. minute s desne strane, nadskočio braniče Rome na drugoj vratnici i glavom poslao loptu u mrežu.

Juventus je bio bolji protivnik i zaslužio je pobjedu. Imao je još nekoliko vrlo kvalitetnih prilika, a dvije sjajne propustio je realizirati Cristiano Ronaldo koji ovaj put nije briljirao.

Mogao je Ronaldo uz svoj učinak upisati asistenciju, ali pogodak iz 93. minute ipak nije priznat. Ronaldo je s desne strane ubacio loptu u sredinu za Douglasa Costu, on je šalje u mrežu, ali nakon pregleda snimke i konzultacije s VAR-om, utvrđeno je kako je upravo Mandžukić napravio prekršaj u začetku akcije prije nego je lopta još i upućena prema Ronaldu.

U konačnici potpuno zaslužena pobjeda Juventusa koji ostaje daleko na vrhu ljestvice. Momčad Massimiliana Allegrija u 17 kola ima 16 pobjeda i jedan remi te drugoplasiranom Napoliju bježi osam bodova. S druge strane Roma je u problemima i tek je na desetom mjestu s čak 25 bodova manje od Juventusa.

Talijanski mediji često spominju odlazak Eusebija Di Francesca i on bi se na kraju i mogao dogoditi.