Mbappe donio pobjedu Parižanima protiv Halilhodžićevog Nantesa, Lille kiksao na svom terenu

Jan Šneler • subota, 22.12.2018.

Odigrana je većina susreta 19. kola francuske Ligue 1, a svakako valja izdvojiti dobru utakmicu između Montpelliera i Lyona, kao i neočekivani poraz Lillea od Toulousea...

Nakon niza problema u francuskoj Ligue 1 i brojnih odgođenih susreta ranija dva kola, večeras je konačno odigrano devet utakmica 19. kola. S obzirom da su prvi konkurenti kiksali, vodeći PSG povećao je dodatno prednost i sve je bliže novom naslovu.

PSG je igrao kod kuće protiv Nantesa kojeg vodi Vahid Halilhodžić. Gosti su se odlično držali i PSG je usprkos dominaciji u posjedu i broju pokušaja teško došao do pobjedničkog pogotka. U 56. minuti mrežu je uzdrmao Julian Draxler, no njegov pogodak bio je poništen te je tek u 68. minuti Kylian Mbappe zabio za pobjedu minimalnu 1:0 pobjedu.

Drugoplasirani Lille je neočekivano poražen na svom terenu od Toulousea. Domaći su poveli preko Rafaela Leaa u 17. minuti i ništa nije naslućivalo drugačiji ishod. Ipak, u drugom dijelu unatoč boljoj igri domaćih, Toulouse dolazi do preokreta. U razmaku od svega 15 minuta, gosti su došli do vodstva preko dva jedanaesterca.

U oba slučaja Benoit Millot je koristio VAR tehnologiju. Također, oba puta precizan je bio Max Gradel koji je tako donio Toulouseu tri boda, a Lilleu čak 13 bodova zaostatka uz činjenicu kako PSG ima dvije utakmice manje.

U svojevrsnom derbiju 19. kola, Montpellier i Lyon odigrali su neriješenih 1:1. Radi se o momčadima koje su na trećem, odnosno četvrtom mjestu te ne čudi napeta predstava koju su pružile. Domaći su bili daleko bolji u prvom dijelu, ali jedini pogodak koji su postigli u 22. minuti bio je poništen zbog zaleđa.

U nastavku susreta, iako to nisu pretjerano zaslužili, gosti dolaze do vodstva. U 67. minuti Nabil Fekir iskoristio je nepažnju obrane, lijepo se probio i pogodio za 0:1. Imao je Lyon dosta sreće kod pogotka, a Montpellier je sada krenuo po izjednačenje.

Potpuno nepravedno bilo bi da domaći nisu uzeli barem bod i do njega su uspjeli doći u 81. minuti. Strijelac je bio Ruben Aguilar, a rezultatom 1:1 ujedno je i završio susret.

Od ostalih rezultata izdvojimo rutinsku pobjedu St.Etiennea protiv Dijona i novi poraz Monaca. Momčad iz Kneževine toliko je potonula ove sezone da je sada uvjerljivo poražena od posljednje momčadi Ligue 1, Guingampa.