Partizan u Stožicama do pobjede protiv Olimpije

Jan Šneler • subota, 29.12.2018.

U 13. kolu ABA lige, košarkaši Partizana slavili su protiv Olimpije. U ljubljanskoj dvorani Stožice, gosti iz Beograda su boljom igrom u završnici došli do zasluženog slavlja...

Do sedme pobjede u regionalnoj ABA ligi stigao je Partizan. Danas poslijepodne Partizan je slavio protiv Olimpije. Iako je utakmica bila većim dijelom izjednačena, gosti su bili bolji u završnici i došli do slavlja sa 72:66.

Prilično izjednačeno bilo je tridesetak minuta u Ljubljani, iako se očekivalo da će Partizan puno ranije riješiti pitanje pobjednika. Dobro se Olimpija držala, imala aktivan rezultat sve do početka posljednje četvrtine kada je Partizan otišao na pristojnu prednost.

Imali su gosti vodstvo 57:51, no Roko Badžim tricom smanjuje na 61:60. Ipak, Partizan ponovno odlazi na nekoliko poena prednosti i više tu Olimpija nije imala snage za povratak. Na kraju je beogradska momčad slavila sa 62:66.

Najbolji je kod gostiju bio Marcus Paige s 15 koševa i tri asistencije, dok je kod Olimpije Jan Špan zabio 19 poena i dodao tome šest skokova. Roko Badžim završio je s pet poena, četiri skoka i tri asistencije, a Luka Šamanić dodao je tri poena i tri skoka.