Cedevita u hrvatskom derbiju uz raspoloženog Ramljaka svladala Zadrane

Branimir Korać • subota, 29.12.2018.

U sklopu 13. kola ABA lige Cedevita je u Zagrebu ugostila Zadar i svladala ga je 83:72. Ovo je sedma uzastopna regionalna pobjeda Cedevite, a predvodio ju je raspoloženi Ivan Ramljak...

Cedevita je nastavila nizati pobjede u ABA ligi te je stigla i do sedme u nizu. Ugostila je Zadar i svladala ga 82:73, a uz malo pametniji nastup u napadu, Zadrani su mogli stvoriti puno više problema aktualnom hrvatskom prvaku.

Cedevita je znala kazniti propuste gostiju, dobrom obranom natjerala je gostujuće igrače na poveći broj teških šuteva. Zadrani su dosta forsirali šut izvana, postotak ubačaja nije bio najbolji i nisu se uspjeli u potpunosti vratiti u susret u završnici.

Domaćin je rano stvorio razliku i odvojio se na dvoznamenkastu prednost te je već u prvoj četvrtini imao visokih 15 koševa razlike. Činilo se da će Zadrani prebrzo položiti oružje i otići u poraz, no ipak su pronašli način kako se vratiti u utakmicu.

Do odlaska na poluvrijeme vratili su se u jednoznamenkasti zaostatak, a u završnici preko Vaughna smanjili su na 45:43, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Serijom 8:0 na početku drugog poluvremena Zadar je uspio preuzeti kontrolu nad susretom i poveli 51:47, a posljednji put u egalu su bili sredinom treće četvrtine kada su bili na 55:55. Do kraja treće dionice Cedevita se još jednom odvojila, Jacob Pullen poveo je to odvajanje za bijeg na 64:57.

Do kraja susreta Zadar se nije uspio spustiti na ispod minus pet, Cedevita je u potpunosti prelomila dvoboj i otišla do glatke pobjede.

Predvodili su je Ivan Ramljak s 26 poena i šest skokova i Justin Cobbs s 14 poena i šest asistencija. Kod Zadra Luka Božić ubacio je 17 poena uz 11 skokova i sedam asistencija, a Kwame Vaughn dodao je 16 poena.