Raspucana Hrvatska u drugom dijelu pregazila Crnogorce

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • petak, 04.01.2019.

Hrvatska je odradila prvu prijateljsku utakmicu uoči Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj te je u Poreču pregazila Crnu Goru s 34:22 u sklopu Croatia Cupa...

Croatia Cup

Hrvatska - Crna Gora 34:22 (14:12)

Hrvatska: Ivan Stevanović (6 obrana), Filip Ivić, Marin Šego (5 obrana), Domagoj Duvnjak 1, Luka Stepančić 1, Ivan Vida 2, Zlatko Horvat 3(1), Igor Karačić 2, Alen Blažević, Manuel Štrlek 6(3), Željko Musa, Luka Šebetić, Ivan Slišković 2, Luka Cindrić 3, David Mandić 5, Krešimir Kozina 2, Halil Jaganjac 3, Leon Šušnja 2, Marin Šipić 2, Jakov Vranković

Crna Gora: Mile Mijušković, Jagoš Braunović, Vuko Borilović (6 obrana), Aleksandar Bakić 1, Nemanja Marsenić, Stefan Čavor 4, Slobodan Bulajić, Branko Karakaš, Mirko Radović, Miloš Vujović 7(2), Igor Radojević 2, Vasilije Kaluđerović, Vasko Ševaljević 2, Luka Vujović, Marko Lasica 2, Nemanja Grbović 4.

Sedmerci: Hrvatska 4/5 (Horvat 1/2, Štrlek 3/3), Crna Gora 2/2 (Vujović 2/2)

Isključenja: Hrvatska 10 minuta (Šušnja, Slišković, Blažević, Karačić, Musa), Crna Gora 4 minute (Vujović, Grbović)

Kretanje rezultata: 1:0 Horvat (7m), 1:1 Vujović, 2:1 Cindrić, 2:2 Grbović, 3:2 Štrlek, 4:2 Štrlek, 4:3 Čavor, 5:3 Šušnja, 6:3 Štrlek, 6:4 Ševaljević, 7:4 Horvat, 7:5 Vujović, 8:5 Šušnja, 8:6 Vujović (7m), 9:6 Duvnjak, 10:6 Horvat, 10:7 Ševaljević, 11:7 Mandić, 11:8 Čavor, 12:8 Slišković, 12:9 Radojević, 12:10 Vujović, 13:10 Kozina, 13:11 Čavor, 14:11 Slišković, 14:12 Vujović

Drugo poluvrijeme: 15:12 Štrlek (7m), 16:12 Mandić, 17:12 Cindrić, 18:12 Jaganjac, 19:12 Jaganjac, 19:13 Vujović (7m), 19:14 Vujović, 20:14 Štrlek (7m), 21:14 Šipić, 22:14 Jaganjac, 23:14 Mandić, 23:15 Čavor, 24:15 Vida, 25:15 Vida, 25:16 Grbović, 25:17 Lasica, 26:17 Stepančić, 27:17 Cindrić, 27:18 Grbović, 27:19 Radojević, 28:19 Štrlek (7m), 29:19 Kozina, 30:19 Karačić, 31:19 Mandić, 31:20 Grbović, 32:20 Šipić, 32:21 Bakić, 33:21 Karačić, 34:21 Mandić, 34:22 Lasica

Hrvatska je odradila dobru utakmicu protiv Crne Gore i upisala u prvom od dva pripremna susreta uoči SP-a visoku pobjedu 34:22. Povukli su oni mlađi, u drugom poluvremenu prelomili su utakmicu i na kraju donijeli Hrvatskoj visoku pobjedu.

Drugo poluvrijeme je razlog za optimizam, pokazalo se da postoji širina i da ne treba biti straha od pružanja prilike i onima koji nisu u prvom planu, no igra iz prvog poluvremena nije nešto posebno oduševila. Tu je Hrvatska igrala dosta sporo, pokušavala kroz individualne akcije, ali nije išlo.

I bez obzira na to imala je Hrvatska prednost na odmoru 14:12, no bilo je jasno kako Lino Červar nije oduševljen i da će dati nove naputke za drugi dio.

Tako je i bilo. U drugom poluvremenu promiješao je postavu, vidjelo se koliko su mlađi igrači i oni koji manje igraju željni nastupa i minuta te su nosili Hrvatsku do pobjede. Pet minuta trebalo je za odvajanje na 19:12 i nakon toga sve je bilo lakše.

Crnogorci su se teško nosili s Hrvatskom, nisu imali rješenja za odličnu obranu u prvih 15-ak minuta drugog dijela i prednost je vrlo brzo došla i do dvoznamenkaste te je bilo samo pitanje s kolikom razlikom će Hrvatska slaviti.

Završilo je 34:22 i očekuje se da će Hrvatska s dvije vrlo uvjerljive pobjede otputovati na Svjetsko prvenstvo. Naime u subotu je očekuje dvoboj protiv Italije koja je dosta slabija i od Crne Gore te bi tu Červarovi izabranici trebali još uvjerljivije slaviti.

Tijek susreta

Kraj u Poreču, Hrvatska je visoko slavila 34:22 uz odličan nastup u drugom dijelu.

Igra se zadnja minuta, 33:21.

Hrvatska igra vrlo dobro u drugom poluvremenu, postiže puno laganih golova i zasluženo visoko vodi. Samo tri gola Crnogoraca za 15 minuta.

Prvi put dvoznamenkasta prednost, dva gola Vide s krila.

Mlade snage odrađuju dobar posao, Jaganjac preko cijelog terena na prazan gol za prvih plus osam.

Pet minuta trebalo je Hrvatskoj da slomi otpor Crne Gore i pobjegne na velikih 19:12.

Dobar ulazak u drugi dio i pet razlike.

Drugo poluvrijeme počelo je isključenjem Grbovića.

Kraj prvog dijela, Hrvatska vodi 14:12.

Van ide i Blažević, Hrvatska s dva igrača manje praktički do kraja poluvremena.

I čim smo to napisali, Slišković griješi u obrani i nepotrebno zarađuje isključenje.

Slišković radi dobar posao, 14:11.

I umjesto da Hrvatska ode na plus pet, s igračem manje dopustila je Crnogorcima da smanje na dva razlike.

Hrvatska s igračem manje, Šušnja neoprezno rukom u lice Ševaljevića.

Čavora je gotovo nemoguće zaustaviti kada se tako visoko digne na deset metara, 11:8.

Lijep gol Ševaljevića deset minuta prije poluvremena, suprotni kut za 10:7.

Prilika i za pet razlike, semerac je imao Horvat, ali pogodio je vratnicu.

Prvi put četiri razlike, Horvat iz kontre za 10:6.

8:5 Još jedna krasna akcija i još ljepši gol, Šušnja leđima okrenut zabija, Horvat nakon toga ima zicer za plus četiri, ali gađa stativu.

7:4 Horvat. Krasna akcija i asistencija Stepančića iza leđa za Horvata koji ima ogroman kut i lakoćom zabija.

6:3 Štrlek se raspucao i svojim trećim golom odveo je Hrvatsku prvi put na tri razlike.

4:2 Štrlek, s pozicije lijevog vanjskog.

Ševaljević zasad gubi bitku sa Šegom koji mu skida i drugi pokušaj.

Solidno je krenula Hrvatska, Štrlek je zabio za 3:2 i održava prednost.

Dobro je počeo Marin Šego, lijepo je obranio pokušaj izvana Ševaljevića.