Real slavio u velikom dvoboju protiv Olympiakosa, skroman učinak Simona u pobjedi Efesa

Jan Šneler • četvrtak, 10.01.2019.

Odigrane su i prve utakmice 18. kola košarkaške Eurolige, a pažnju zaljubljenika košarke obuzeo je veliki sraz između Real Madrida i Olympiakosa u kojem je slavio aktualni prvak Europe...

Kao što se i očekivalo, današnji ogledi 18. kola Eurolige prošli su bez iznenađenja. Domaće momčadi uvjerljivo su slavile, a posebno valja istaknuti sjajnu predstavu Real Madrida protiv Olympiakosa.

Aktualni prvaci Europe su od prve minute krenuli vrlo motivirano i s vremenom su samo povećavali prednost. Na poluvremenu je Real vodio s 54:46, a u nastavku je ta prednost samo još više rasla. Real je pratio sjajan šut za tri poena (13/23), a kada tri igrača imaju kombinirani šut za tricu 8/8, onda je jasno da je protiv takve momčadi teško igrati. Na kraju je Real uvjerljivo slavio s 94:78.

Najbolji je bio Anthony Randolph sa 16 poena i osam skokova, dok je Gustavo Ayon ostvario učinak od 13 koševa, sedam skokova i četiri asistencije. Kod gostiju, Zach Leday je bio vrlo dobar s 15 poena i osam asistencija.

Anadolu Efes nastavlja sa sjajnim partijama ove sezone. Večeras su prilično glatko slavili protiv Himkija rezultatom 81:72. Nakon prve četvrtine Efes je vodio s 23:16, no do poluvremena gosti uspijevaju smanjiti rezultat na svega dva poena (36:34). Ipak, Turci se nisu dali uvući u neizvjesnu završnicu te su odličnom trećom dionicom prelomili susret i s dvoznamenkastom prednošću ušli u posljednju četvrtinu te na kraju zasluženo slavili.

Vasilije Micić je postigao 16 koševa i dodao pritom osam asistencija, dok je Krunoslav Simon imao danas nešto skromniji učinak te je za 21 minutu upisao četiri poena, tri skoka i tri asistencije. Kod Himkija, Jordan Mickey je postigao 14 koševa uz devet skokova.

Žalgiris upada u sve veće probleme kako se bliži kraj regularnog dijela i čini se kako im je četvrtfinale sve dalje i dalje. Večeras su teško poraženi na gostovanju kod Fenerbahčea. Domaći su bili sjajni i kontrolirali susret. Litavci se nisu uspjelipribližiti sjajnom Fenerbahčeu koji je jednostavno odličnom obranom uništio goste. Na kraju, Fenerbahče je slavio s uvjerljivih 78:61.

Kod Fenerbahčea najefikasniji su bili Melih Mahmutoglu i Kostas Sloukas s 14 poena, dok je Jan Vesely ostvario double-double učinak s 13 koševa i 12 skokova. U redovima Žalgirisa, najpreciznije bi bilo reći najmanje loš bio je Brandon Davies s 12 poena.