SP 2019. - Skupina D, 1. kolo, 11.01.2019, 20:30 h
Egipat 24:27 Švedska
Švedska

Gottfridsson u završnici osigurao Švedskoj prve bodove, Egipat pokazao zube favoritu skupine

Mihaela Bradovski • petak, 11.01.2019.

Baš poput Francuske do samoga se kraja susreta prvog kola u skupini D mučila i favorizirana Švedska. Skandinavski sastav slavio je s 27:24, no afrički je doprvak Egipat puno ozbiljnije zaprijetio tom njenom punom plijenu nego što to konačan rezultat sugerira...

Posljednji su na teren u prvom kolu skupine D izašli rukometaši Švedske i Egipta. Nakon dva neočekivana rezultata, prije svega pobjede Angole nad Katarom, a potom i remija između Mađarske i Argentine, nije sve po planovima išlo niti favoritu skupine.

Iako se posebno sredinom prvog dijela, a zatim i na ulasku u nastavak činilo da se izabranici Kristjana Andressona neće previše pomučiti na putu do prvih bodova, odličan egipatski vratar Hendawy te raspoloženi Elahmar i Montpellierov Shebib učinili su ovaj susret neizvjesnim do samoga kraja.

Vratar Bešiktaša 12 je puta uspješno čitao protivničke šuteve, jedna je od ključnih figura povratka u susret svoje vrste, a skupio je ujedno i dvije obrane više od švedskog para Appelgren - Palicka (6-4).

Vodila je Švedska pet razlike u 22., 27. i 35. minuti, da bi na polovici drugog dijela ušla u crnu rupu te je u narednih devet minuta postigla tek jedan zgoditak. S druge su strane bez većih problema redom pogađali Omar, Elwakil, Elderaa, Shebib te još jednom Omar i Elderra i sedam minuta prije kraja semafor kopenhagenske Arene pokazivao je 22:22.

Te posljednje minute u napadačkom su smislu pripale trojici igrača; strijelcu dva egipatska uzastopna pogotka Shebibu, Ekdahlu du Rietzu s identičnim učinkom te posebno Jimu Gottfridssonu koji je tri od svojih pet pogodaka postigao u zadnje dvije minute.

S druge strane, Egipat je susret u kojem se predstavio u vrlo dobrom izdanju zaključio jednim uzdrmanim okvirom gola, pročitanim šutom Zeinelabedina te tehničkom pogreškom.

Četiri su igrača u ovom prvom kolu pet puta varala protivničkog vratara, Elahmar i Shebib u egipatskom te junak završnice Gottfridsson i Lukas Nilsson u švedskom dresu. Povratnik Kim Andersson postigao je tri pogotka uz jedan promašaj.