Argentina kreirala drugo iznenađenje i uzela bod Mađarskoj, Austrija bez problema

Mihaela Bradovski • petak, 11.01.2019.

Nema kraja zanimljivim rezultatima u skupini D Svjetskog rukometnog prvenstva. Nakon što je Angola osvojila dva boda u dvoboju s Katarom, Argentini i Mađarskoj pripao je po bod. U skupini C Austrija je pak bila uvjerljiva protiv Saudijske Arabije...

Uoči posljednjeg susreta prvog kola skupine D reprezentacija Angole nalazi se u vodstvu. Nakon što je treća vrsta Afrike svladala azijskog prvaka, Mađarska i Argentina odigrale su bez pobjednika.

A počelo je sve za mađarsku vrstu na najbolji mogući način. Susret su Balogh i društvo otvorili 5:0 serijom dok je Argentini trebalo 11 minuta da po prvi puta pogodi njihovu mrežu.

U tom prvom dijelu Mađarsku su do 13:10 vodili upravo Balogh te Lekai i Jamali dok je najviše toga u argentinskom dresu pokazao Pablo Simonet s četiri pogotka u prvih pola sata.

Po povratku na teren gledatelji u kopenhagenskoj Areni vidjeli su jednu drugačiju Argentinu. Odgovornost je preuzeo Federico Fernandez, sa četiri pogotka u sedam minuta dominirao je terenom, a južnoamerički predstavnik je s -3 na poluvremenu devet minuta kasnije došao na 16:15.

Preostali dio susreta protekao je u pokušaju oba sastava da stečenu prednost pretvore u konkretniji plus, no ti su pokušaji stali na konačnih 25:25. Pogodak vrijedan boda u posljednjoj je minuti za Mađarsku postigao Lekai.

Zsolt Balogh s 11 je pogodaka prvo ime ovog susreta, a spomenuti pogodak Lekaia njegov je šesti uz tri promašaja. Šest je postigao i najbolji strijelac Argentine Pablo Simonet, no njemu je za to trebalo 12 pokušaja. Na vratima Mađarske odličan je s 15 obrana bio Roland Mikler.

Potpuno drugačiji dvoboj bio je onaj skupine C između Saudijske Arabije i Austrije. Otprilike 15-ak minuta ispitivali su protivnika rukometaši Austrije, a potom su preko Bilyka, Santosa i dva puta Webera stigli do 11:6.

U posljednjih osam minuta prvog dijela uspjeli su kreirati i jednu 3:0 seriju i već u tih prvih pola sata, a potpuno očekivano, riješiti pitanje pobjednika.

Svoje najbolje minuta azijski je predstavnik odigrao u periodu od 36. do 43. minute, 4:0 serijom primaknuli su se na -3, no novim nanizanim pogocima dvije minute kasnije Austrijanci su ima pokazali tko su gazde na terenu te su u konačnici susret zaključili s 29:22.

Kada su u pitanju najbolji pojedinci, Bilyk i Mahdi Alsalem postigli su po sedam zgoditaka dok su Santos i Alabbas na drugoj strani precizni bili pet puta. Jednu više obranu imala je Austrija u odnosu na protivnika.