Dominantna predstava Cedevite za pobjedu protiv Cibone

Petar Jenjić • subota, 12.01.2019.

Košarkaši Cedevite upisali su visoku pobjedu u sklopu 15. kola regionalne ABA lige protiv Cibone. U zagrebačkom derbiju slavila je rezultatom 89:68...

Iako su dva prethodna dvoboja otišla na stranu Cibone, današnji je u potpunosti i zasluženo otišao na stranu Cedevite. Vitamini su rezultatom upisali 89:68 pobjedu u gradskom derbiju te tako nastavili s pobjedama u regionalnoj ABA ligi.

Do devete uzastopne pobjede, a ukupno 11. ove sezone stigla je Cedevita te tako čvrsto drži drugu poziciju iza Crvene zvezde, momčadi koja joj je nanijela posljednji poraz, još 3. studenoga. S druge strane, Cibona je pala na omjer 6-9.

U prvoj je četvrtini Cibona držala priključak, iako nijednom nije bila u vodstvu. Cedevita je do prve dvoznamenkaste prednosti stigla u šestoj minuti (15:4), a nakon prve četvrtine imala je pet koševa viška (22:17). Ipak, preostale dvije četvrtine potpuno je nadigrala protivnika.

Tako je na poluvrijeme otišla sa 17 koševa viška (49:32), a uoči posljednjih deset minuta imala je 31 poen prednosti (73:42). U četvrtoj četvrtini Cibona je uspjela tek malo ublažiti visok poraz.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Elgin Cook s 23 poena i 11 skokova, Edo Murić dodao je 13 koševa. Filip Bundović sa 16 koševa i Marin Rozić s deset poena bili su najbolji kod Cibone.