Zadar bez uspjeha u Baru, Mornar stigao do nove pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 13.01.2019.

Košarkaši Mornara stigli su do pobjede na domaćem parketu protiv Zadra rezultatom 89:81, u sklopu 15. kola ABA lige. Nazorova momčad tako je izgubila deseti puta ove sezone...

Zadar nije uspio doći do šeste pobjede sezone i barem se malo odmaknuti od donjeg dijela ljestvice. U dvoboju s momčadi koja je imala isti omjer do pobjede je ipak stigao Mornar koji je na domaćem parketu slavio rezultatom 89:81. Većim dijelom utakmice crnogorska je momčad vodila te je u konačnici zasluženo pobijedila.

Prvu značajniju razliku stvorio je domaćin koji je serijom 9:0 poveo s 22:15. Nakon toga, u posljednje dvije minute, uslijedila je još uspješnija serija gostujuće momčadi od 10:0 kojom je zaključio prvu četvrtinu s tri koša viška (25:22).

Nakon nešto više od dvije minute igre u nastavku ponovno je u seriju koševa ušao Mornar, ovoga puta od 8:0 za sedam poena prednosti (37:30), a u samoj završnici poluvremena stigao je i do dvoznamenkaste razlike (47:37). Drugu je dionicu dobio s ukupnih 25:14.

Domaćin je održavao prednost kroz treću četvrtinu, a nešto više od tri minute prije isteka vremena vodio je sa 65:51. Uzvratio je Zadar sa sedam uzastopnih koševa, uspio se tako malo približiti, međutim, Mornar je treću dionicu zaključio s 11 koševa prednosti (72:61). U posljednjoj dionici Mornar je imao i 20 poena viška (86:66), gosti su se spustili na osam koševa zaostatka, ali time su tek postavili konačan rezultat.

Mornar su do pobjede s po 16 koševa predvodili Antabia Waller i Nemanja Vranješ. Po 17 poena u redovima Zadra ubacili su Mario Little i Lovre Bašić (devet asistencija).