Budućnost bez problema preko FMP-a do desete pobjede sezone

Sportnet • ponedjeljak, 14.01.2019.

Budućnost je na gostovanju kod FMP-a stigla do desete pobjede sezone, crnogorska momčad u konačnici je došla do pobjede rezultatom 87:70...

Nakon tri uzastopna poraza košarkaši Budućnosti vratili su se na pobjedničke staze u ABA ligi, a danas su upisali drugu uzastopnu pobjedu. Slavili su u gostima kod FMP-a sa 87:70 te tako i dalje čvrsto drže mjesto koje vodi u polufinale.

Današnjom je pobjedom stigla do okruglih deset, četvrtoplasirani Partizan ima jednu manje. S druge strane, FMP-u je ovo deveti poraz sezone, a treći u zadnji pet kola.

Crnogorska momčad nije imala prevelikih problema u današnjoj utakmici koju je prelomila u drugoj četvrtini. U završnim minutama spomenute dionice Budućnost je imala sedam koševa viška (34:27) nakon čega je uslijedila serija od 10:0 za, kako se kasnije pokazalo, nedostižnih 17 poena prednosti.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Earl Clark sa 17 koševa i pet skokova, dok je Filip Barović dodao 16 poena. Najraspoloženiji u redovima FMP-a bio je Dragan Apić s 26 koševa i šest skokova.