Real Sociedad 3:2 Espanyol
Espanyol

Golijada u San Sebastianu, Real Sociedad s desetoricom sačuvao prednost

Jan Šneler • ponedjeljak, 14.01.2019.

Fenomenalnu utakmicu gledali smo u San Sebastianu gdje je domaći Real Sociedad u sklopu 19. kola španjolske La Lige svladao gostujući Espanyol...

Bolji završetak 19. kola La Lige teško smo mogli zamisliti. Neutralni gledatelji mogli su uživati u prvih 45 minuta odlične igre i prave golijade. S(p)retniji u današnjem ogledu bio je Real Sociedad mada bi ne bi bilo nepošteno niti da su gosti slavili koji su dominirali drugim dijelom susreta.

Početak je bio kao iz snova za Real Sociedad. Kao da igraju protiv niželigaša, a ne solidnog prvoligaša, domaći su već nakon devet minuta imali veliko vodstvo. Prvo je već u drugoj minuti Mikel Merino pogodio za 1:0, da bi Willian Jose bio precizan s bijele točke sedam minuta kasnije. Loš početak uzdrmao je goste te su domaći pokušali još iznenaditi i praktički riješiti pitanje pobjednika.

Ipak, tračak nade u povratak gostima je donio Naldo pogotkom u 32. minuti. Sada je to puno bolje izgledalo, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Diego Llorente nevjerojatno lošom reakcijom ispred gol linije skrenuo je loptu u vlastitu mrežu i na odmor se otišlo s 2:2. Imao je Real Sociedad sve u svojim rukama petnaestak minuta prije kraja prvog dijela da bi na odmor otišao s neriješenim ishodom.

Poluvrijeme je sigurno više pomoglo domaćima da se malo priberu i u nastavku su ušli mirno u igru. Utakmica je bila prilično izjednačena u tim trenucima, no u 63. minuti Willian Jose drugim pogotkom vraća Real Sociedad u vodstvo. Umjesto da primire susret i očuvaju prednost, domaći su ostali s igračem manje. U 74. minuti, zbog drugog žutog kartona, isključen je Merino, strijelac prvog pogotka i domaćima je prijetila opasnost.

Gosti su počeli sve više napadati, šutirati iz raznih poluprigoda, no na sreću po domaće, preciznost je izostala. Real Sociedad se uspio dočepati pobjede i upisati nova tri boda.