SP 2019. - Skupina A, 5. kolo, 17.01.2019, 20:30 h
Francuska
Francuska 23:22 Rusija
Rusija

Rusi nestali u zadnjih osam minuta, Francuzi s Karabatićem do preokreta i pobjede

Branimir Korać • četvrtak, 17.01.2019.

U posljednjem susretu skupine A Svjetskog prvenstva Francuska je svladala Rusiju s 23:22. Rusi su imali tri gola prednosti četiri minute prije kraja, ali Francuska predvođena Kentinom Maheom napravila je preokret...

Bio je to dvoboj bez velike važnosti za obje strane. Francuzi su u bilo kojem raspletu prenosili tri boda, Rusija nije imala nikakve šanse za prolazak u sljedeću fazu natjecanja i za nju je ovo bila borba za čast. Vrlo je bila blizu tome da nakon što je remizirala s Njemačkom i propustila priliku da je svlada, napravi u najmanju ruku istu stvar protiv Francuske. Ipak Francuzi su uspjeli u zadnje četiri minute doći do velikog preokreta.

Didier Dinart iskoristio je ovaj dvoboj da isproba Nikolu Karabatića nakon ozljede i vidi u kakvom je stanju, ali i da pruži priliku Melvynu Richardsonu koji je prvi put zaigrao na ovako velikoj sceni. Odigrao je vrlo dobru utakmicu, bolje nego Karabatić koji je logično van ritma i kroz utakmice drugog kruga morat će naći formu.

Rusi mogu biti zadovoljni svojom igrom, ali nisu nagrađeni rezultatom. Krenuli su odlično i poveli s 3:0, držali su Francusku šest minuta bez pogotka i Dinartova reprezentacija tek sredinom prvog poluvremena došla je do prvog vodstva. Richardson je tu postigao dva pogotka u seriji 3:0 kojom su Francuzi poveli 5:4, nakon toga Rusi su ipak vratili vodstvo na svoju stranu da bi do odlaska na odmor Francuska uspjela doći do poravnanja i na poluvremenu je na semaforu stajalo 12:12.

I ulazak u drugo poluvrijeme bio je loš za Francusku koja je postigla samo jedan pogodak u prvih deset minuta, Rusija je otišla na 16:13, imala je i 18:14 te je konstantno držala vodstvo do završnice.

U 52. minuti Kiseljev je zabio za 22:19 i malo tko je u tom trenutku pomislio da je to posljednji pogodak Rusije u ovom susretu. No bilo je tako, Francuska je u 56. minuti preko Mahea smanjila, dalo joj je to krila i zatim Mem i još dva puta Mahe zabijaju iza leđa Kirejeva i donose pobjedu Francuskoj.

U francuskom sastavu najefikasniji s četiri gola bio je Melvyn Richardson, a kod Rusije isti broj golova postigao je Aleksander Škurinskij. Viktor Kirejev skupio je 14 obrana.