Brazilci naplatili pobjedu protiv Rusije i osigurali prolaz, Bahrein preokrenuo protiv Japana

Branimir Korać • četvrtak, 17.01.2019.

Krenuo je posljednji dan u sve četiri skupine Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj. U skupini A Brazil je svladao Koreju i riješio dvojbe oko trećeg mjesta dok je u skupini B Bahrein pet sekundi prije kraja stigao do pobjede protiv Japana i izbjegao posljednje mjesto...

Reprezentacija Brazila bit će protivnik Hrvatskoj u drugom krugu Svjetskog prvenstva. Njemačka i Francuska ranije su osigurali poraz, a sada im se priključio Brazil koji je svladao Koreju s visokih 35:26.

Brazil je ipak najveći posao napravio u prošlom kolu kada je bio bolji od Rusije s 25:23, bilo je jasno da je tu napravio više od pola posla s obzirom da je Koreja najlošija reprezentacija skupine i teško može do čuda. Vrlo brzo postalo je jasno da čuda neće biti, Koreja nije dugo izdržala i već u prvom poluvremenu potpisala je kapitulaciju.

Nakon deset minuta igre na semaforu je stajalo 5:5 i bilo je to posljednji put da Korejci drže priključak. Brazil nakon toga radi seriju 4:0, odvaja se u potpunosti i u završnici poluvremena došao je i na rub dvoznamenkaste prednosti.

Na odmoru je već bilo 18:10 i u nastavku susreta Brazil je mirno odradio posao i nije dopustio približavanje na manje od šest golova razlike.

Najbolji kod Brazila bili su Felipe Borges sa šest golova i Rudolph Hackbarth s pet, a kod Koreje Jeongu Kang zapio je pet golova.

Bahrein i Japan igrali su za izbjegavanje posljednjeg mjesta u skupini B, a u drami Bahrein je odnio pobjedu 23:22. Iako je Japan na ovom Prvenstvu pokazao i više, ovdje je bio i bliže pobjedi, ali u zadnje dvije minute Bahrein je napravio preokret.

15 minuta prije kraja Japan je vodio s 19:14 i plovio prema pobjedi, ali nije izdržao. Dvije minute prije kraja Habib iz sedmerca smanjuje na 21:22, nakon toga Japanci gube lopte i 50 sekundi prije kraja Habib ponovno sa sedam metara zabija za poravnanje. 13 sekundi prije kraja Shida pogađa vratnicu da bi pet sekundi do kraja susreta Ali Merza zabio za pobjedu Bahreina 23:22.

S ovom pobjedom Bahrein završava natjecanje u skupini ispred Japana koji je čvrsto na posljednjem mjestu. Bilal Basham zabio je šest golova, a po pet su dodali Mohamed Habib i Hussain Alsayyed. Kod poraženih Hiroki Motoki zabio je devet golova, a Jin Watanabe pet.