Ante Rebić krasnim golom i asistencijom nastavio oduševljavati i u 2019. godini

Branimir Korać • subota, 19.01.2019.

Nakon što je jučer Bayern u gostima nadigrao i svladao Hoffenheim, u subotu je na rasporedu glavnina susreta prvog ovogodišnjeg bundesligaškog kola. Ante Rebić nastavio je s odličnim nastupima i u 2019. godini i igrao je važnu ulogu u pobjedi Eintrachta protiv Freiburga...

Eintracht nije na najbolji način zaključio prošlu godinu, no ulazak u 2019. je odličan. U 18. kolu Bundeslige ugostio je Freiburg i već u prvih 45 minuta stvorio je visoku prednost 3:0.

Važnu ulogu u tome igrao je Ante Rebić koji je postigao pogodak i asistirao kod prvog Halleru da bi na 3:0 povisio Luka Jović.

Rebić je kod prvog gola glavom prebacio loptu do Hallera koji je također glavom skreće u mrežu. Dogodilo se to u 36. minuti, a četiri minute kasnije slijedi potez utakmice. Rebić je krasnim driblingom izbacio čuvara iz igre i onda odličnim udarcem s 20 metara u kut povisio na 2:0.

Točku na i sjajnog Eintrachtovog poluvremena stavio je Luka Jović u 45. minuti iskoristivši veliku pogrešku gostujućeg braniča.

U nastavku susreta gosti su smanjili preko Nilsa Petersena, no Eintracht je ipak upisao pobjedu 3:1. Rebić je odradio cijelu utakmicu.

Bayer Leverkusen kiksao je na svom travnjaku protiv Borussije Mönchengladbach i nastavio s igrama toplo-hladno. Apotekari su se pošteno ispromašivali, imali su dosta prilika, ali do pogotka nisu došli. Borussia je jednu od svojih rijetkih iskoristila, a strijelac jedinog gola bio je Alassane Plea u 37. minuti.

Hannover je odigrao 1000. utakmicu u Bundesligi, a u njoj je upisao poraz 1:0 na svom travnjaku protiv Werdera.

Borna Sosa odigrao je prvih 45 minuta u novom porazu Stuttgarta, ovaj put na svom travnjaku s 3:2 protiv Mainza.