Premiership, 23. kolo, 20.01.2019, 14:30 h
Huddersfield Town 0:3 Manchester City
Manchester City

Manchester City bez većih problema arhivirao gostovanje kod Huddersfielda

Marjan Kreševac • nedjelja, 20.01.2019.

U prvom susretu nedjeljnog programa Manchester City gostovao je kod Huddersfielda i s nova tri boda na kontu zahvaljujući pobjedi 3:0 ostao na četiri boda zaostatka iza lidera Liverpoola...

Iako je prije susreta Pep Guardiola tvrdio da činjenica da je Hudersfield posljednji na ljestvici Premiershipa sa svega 11 bodova na kontu ne znači ništa i da ih očekuje teška i tvrda utakmica, događanja na terenu pokazala su da je to bila tek pusta priča. Domaćima definitivno nije pomogla ni činjenica da su početkom tjedna ostali bez prvog trenera Davida Wagnera.

Manchester City koji je u posljednja tri susreta s Huddersfieldom postigao 19 pogodaka nije bio u najboljem napadačkom izdanju na samom otvaranju susreta na stadionu John Smith. No usprkos tome branitelji naslova došli su do vodstva u 18. minuti nakon što se dalekometni pokušaj Danila odbio od glave Christophera Schindlera i završio u domaćoj mreži.

Nakon pogotka City je igrao svoju igru, vrtio loptu i tražio priliku da novim pogotkom riješi sve eventualne dvojbe oko pobjednika ovog susreta. Trebalo je Građanima 54 minute da do njega i dođu. Prvi pogodak stigao je nakon ubačaja Sanea s lijeve strane za Sterlinga koji pogađa glavom. Ostalo je upitno je li Sane u trenutku primanja lopte bio u zaleđu.

Nakon što je asistirao Sane je i zabio i to samo dvije minute kasnije. Aguero je glavom spustio loptu za natrčalog Sanea koji nakon nekoliko koraka puca i pogađa mrežu. City je ovom pobjedom ostao na četiri boda zaostatka iza lidera Liverpoola i ostavio otvorenu utrku za naslovom prvaka. "Pep nam uvijek pokušava dati rješenje za situaciju na terenu, tako je bilo i ovaj put. Mislim da su svi vidjeli kako je naša igra u drugom dijelu bila puno bolja", izjavio je nakon susreta Leroy Sane.