Barcelona golom iz sumnjive situacije slomila otpor Leganesa

Branimir Korać • nedjelja, 20.01.2019.

Barcelona je u posljednjem nedjeljnom dvoboju 20. kola La Lige svladala Leganes s 3:1 i tako se odvojila na prvenstvenoj ljestvici na pet bodova prednosti...

Vrlo zanimljivo bilo je na Camp Nouu gdje je Barcelona ugostila Leganes i upisala novu pobjedu. Pobjednika je odlučio pogodak Luisa Suareza prilikom kojeg se Urugvajac sudario s vratarom, gosti su tražili prekršaj, domaćini pogodak, a sudac Borges pokazao je na centar.

Inače Ernesto Valverde odmarao je Lea Messija i Ivana Rakitića, barem je takav bio plan. No kako se stvari nisu povoljno razvijale, uveo ih je u igru u 64. minuti i Barcelona je do kraja stigla do pobjede.

Domaćin je ipak bio bolji protivnik i došao je do prednosti u 32. minuti preko Ousmanea Dembelea, ali je Martin Braithwaite u 57. minuti izjednačio.

Bio je to znak Valverdeu da pošalje Messija i Rakitića u igru i upravo je Messi zakuhao drugi pogodak Barce. Odlično je opalio izvana, vratar Cuellar je odbio loptu, krenuo je na nju istovremeno kada i Luis Suarez i Urugvajac je za milisekundu bio brži i pokupio i loptu i ruku vratara gostiju.

Unatoč prosvjedima pogodak je priznat, a Messi je u sudačkoj nadoknadi stavio točku na i i ubio svaku nadu gostiju.