Glavna runda, skupina I, 3. kolo, 23.01.2019, 18:00 h
Francuska 20:23 Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska pobjedom protiv svjetskih prvaka osigurala put u Herning!

Branimir Korać • srijeda, 23.01.2019.

Hrvatska rukometna reprezentacija posljednje kolo glavne runde Svjetskog prvenstva igrala je protiv Francuske. Hrvatska je odigrala jako dobru utakmicu i upisala pobjedu 23:20 te osigurala borbu za peto mjesto!

FRANCUSKA - HRVATSKA 20:23 (11:11)

Svjetsko prvenstvo

Skupina II, treće kolo

Francuska: Vincent Gerard (10 obrana), Cyril Dumoulin, Nedim Remili 2, Romain Lagarde 1, Melvyn Richardson 5(4), Dika Mem 1, Nikola Karabatić, Kentin Mahe, Mathieu Grebille 2, Timothey N'Guessan 3, Luc Abalo 3, Michael Guigou, Luka Karabatić, Ludovic Fabregas 2, Adrien Dipanda, Valentin Porte 1

Hrvatska: Marin Šego (12 obrana), Ivan Stevanović, Domagoj Duvnjak 1, Luka Stepančić, Ivan Vida 1, Zlatko Horvat 7(3), Igor Karačić 2, Alen Blažević, Manuel Štrlek 2, Željko Musa 2, Ivan Slišković, David Mandić 4, Jakov Vranković 3, Marin Šipić 1, Kristian Bećiri, Damir Bičanić

Sedmerci: Francuska 4/4 (Richardson 4/4), Hrvatska 3/3 (Horvat 3/3)

Isključenja: Francuska 2 minute (Dipanda), Hrvatska 4 minute (Musa, Horvat)

Kretanje rezultata: 1:0 Remili, 1:1 Horvat (7m), 2:1 Abalo, 2:2 Štrlek, 3:2 Remili, 3:3 Musa, 3:4 Horvat, 3:5 Horvat, 4:5 Richardson, 4:6 Musa, 5:6 Abalo, 5:7 Horvat, 6:7 Abalo, 6:8 Karačić, 7:8 Grebille, 8:8 Grebille, 8:9 Vranković, 8:10 Vranković, 9:10 N'Guessan, 10:10 N'Guessan, 11:10 Richardson (7m), 11:11 Horvat

Drugo poluvrijeme: 11:12 Horvat (7m), 12:12 Lagarde, 13:12 Richardson (7m), 13:13 Karačić, 13:14 Mandić, 13:15 Mandić, 14:15 Fabregas, 14:16 Duvnjak, 15:16 Richardson (7m), 15:17 Mandić, 16:17 Fabregas, 16:18 Vranković, 16:19 Mandić, 16:20 Horvat (7m), 17:20 Richardson (7m), 18:20 Porte, 18:21 Šipić, 19:21 Mem, 19:22 Štrlek, 20:22 N'Guessan, 20:23 Vida

Hrvatska rukometna reprezentacija borit će se za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj! U zadnjem kolu glavne runde Svjetskog prvenstva Hrvatska je svladala Francusku s 23:20 i tako osigurala nastup u utakmici za peto mjesto. Sudbina se poigrala tako da je Hrvatska svladala aktualnog europskog prvaka Španjolsku te aktualnog svjetskog prvaka Francusku, ali neće u polufinale.

Osim borbe za peto mjesto, Hrvatska je definitivno osigurala nastup u kvalifikacijama za Olimpijske igre, bez dodatnih računica oko kontinentalnih kvota. U najgorem slučaju bit će šesta, ali u svakom slučaju ostala joj je još jedna velika utakmica i to protiv skandinavskog protivnika.

Francuzi su najavljivali kako neće olako ući u ovaj susret i dati popust Hrvatskoj, imali su i oni svoju računicu, ali Hrvatska je bila raspoložena, borbena i koncentrirana te potvrdila kako je ono protiv Brazila bilo loš dan, a o Njemačkoj - nećemo.

Dugo se igralo gol za gol, ali negdje do sredine prvog dijela Hrvatska radi seriju 3:0 uz dva gola Horvata i jedan Muse te prvi put na susretu dolazi do vodstva, a prvi put jedna reprezentacija ima dva gola prednosti, 5:3.

Dugo je Hrvatska održavala vodstvo, ali u završnici prvog dijela Francuska je ipak stigla do preokreta. U 26. minuti Richardson je zabio sa sedam metara, Šego nakon toga nastavlja s dobrim obranama i drži Hrvatsku u igri te se na odmor odlazi s 11:11.

Odmah na startu drugog dijela Hrvatska je otišla na dva gola prednosti, povela je 15:13 s dva brza gola Mandića, a u drugom dijelu drugog poluvremena bilo je i plus četiri za Hrvatsku.

Do kraja drugog poluvremena prave opasnosti za hvatanje Hrvatske nije bilo, odlično je reagirala u završnici hrvatska obrana i mirno je održavala prednost.

Završilo je 23:20 za Hrvatsku uz pogodak i Ivana Vide na samom kraju susreta čime je proslavio barem taj kratak ulazak u igru.

Hrvatskoj tako ostaje borba za peto mjesto, a Francuska ide u polufinale i borbu za odličja.

18:20 - Bičanić u blok pa brza tranzicija i Porte ovaj put zabija

17:20 - Richardson iz sedmerca, pa Hrvatska gubi loptu, ali Šego skida Porteu s krila!

51. minuta - Karačić probijanje, bila je prilika za pet razlike

16:20 - Horvat sa sedam metara!

16.19 - Tri razlike! Prvo Vranković, a onda Mandić nakon kontre! Šego brani i Hrvatska ima novi napad

16:17 - Još jedna krasna akcija i asistencija Karabatića za Fabregasa

45. minuta - Duvnjak je opalio, snažno, ali vratnica

15:17 - Odlična hrvatska obrana pa Mandić opet iz kontre

15:16 - Richardson sa 7 metara

14:16 - Duvnjak jako lijepo

40. minuta - Vranković na ziceru i visoko preko gola.

14:15 - Krasno dodavanje Portea za Fabregasa

13:15 - Dva brza pogotka Mandića nakon odličnih reakcija u obrani.

13:13 - Richardson sa sedam metara, nije Hrvatskoj prošao cepelin, ali ostaje lopta našima. Zabija Karačić

12:12 - Prvo Horvat sa sedam metara pa Lagarde

Počelo je drugo poluvrijeme

30. minuta - Zadnje dvije minute totalni kaos na obje strane, bez golova u tom razdoblju i na odmor se odlazi s 11:11.

11:11 - Horvat s krila i Duvnjak krade loptu!

27. minuta - Šego drži Hrvatsku, velika obrana

11:10 - Richardson (7m), prvo vodstvo Francuza nakon početnih minuta

10:10 - Vratio je N'Guessan Francusku

24. minuta - Gerard brani Musi

9:10 - Dva gola Vrankovića u nizu za povratak na dva razlike, na drugoj strani N'Guessan lako kroz obranu za 9:10

8:8 - I umjesto da Hrvatska ode na dva razlike, Grebille poravnava

19. minuta - Musa posve sam na crti, puca pokraj gola

7:8 - Karačić pa Grebille

6:7 - Brzo Francuzi napravili višak i Abalo zabija.

16. minuta - Musa dvije minute isključen

5:7 - Horvat s krila lobom preko Gerarda

5:6 - Abalo s krila u bliži kut.

4:6 - Odlično Musa

4:5 - Richardson nezaustavljivo izvana

3:5 - Ukradena lopta i Horvat sa svoje polovice!

3:4 - Horvat, prvo vodstvo Hrvatske

3:3 - Musa odlično reagira na odbijancu

10. minuta - Dipanda isključen, Hrvatska igrač više

3:2 - Brani i gerard Karačiću, brz napad i gol Remili

8. minuta - Šego dvije obrane, Karabatiću pa Abalou

2:2 - Krasno bačena kontra za Štrleka, Gerard nije presjekao i Štrlek se baca i pogađa praznu mrežu.

2:1 - Lijepa akcija, Karabatić krasno asistirao za Abaloa na crti

1:1 - Horvat iz sedmerca.

1:0 - Remili, cepelin i prvi gol nakon četiri minute.

3. minuta - Brani i Šego zicer, ali Štrlek gađa vratnicu.

2. minuta - Gerard brani Karačiću