Glavna runda, skupina I, 3. kolo, 23.01.2019, 20:30 h
Njemačka 31:30 Španjolska
Španjolska

Njemačka svladala Španjolsku, polufinale joj donosi Norvešku

Branimir Korać • srijeda, 23.01.2019.

Posljednji susret skupine I glavne runde između Njemačke i Španjolske potvrdio je prvo mjesto Njemačke u skupini, a Španjolci ostaju na četvrtom mjestu, iza Hrvatske i u borbi za sedmo mjesto ukupno...

Rezultatski zanimljiv dvoboj, ali raspletom i ne toliko jer je Njemačka već osigurala prolaz u polufinale, a ovdje joj je bio dovoljan i remi kako bi završila na prvom mjestu i izbjegla Dansku. Ovako će na Norvežane koji neće biti nimalo lakši protivnik, posebno zbog svoje brzine i ritma kojim igraju. Ali bit će zanimljivo vidjeti tko će se tu nametnuti, lepršavi Norvežani ili čvrsti Nijemci.

Španjolci s druge strane nisu imali nikakav rezultatski imperativ, oni su znali i prije početka susreta da ne mogu niti naprijed, niti nazad na ljestvici, no borili su se kako bi izbjegli. Oni pak idu u borbu za sedmo mjesto gdje ih čeka još jedan čvrst protivnik, Egipat.

U susret u Kölnu bolje je krenula Njemačka koja je otvorila utakmicu serijom 3:0, ali Entrerrios i Sole vratili su Španjolce u igru. Samo kratko sredinom poluvremena Španjolska je povela, ostatak prvog poluvremena bila je u zaostatku od gola i igralo se u potpunom egalu s čak 14 izjednačenja rezultata.

U drugi dio bolje je ušla Njemačka koja je povela s 20:17, Lemke i Suton odveli su je u 41. minuti do najviših 23:19 i već tada se naziralo kako bi domaćin mogao do pobjede.

U zadnjih deset minuta Španjolska je uspjela zaprijetiti kada je golovima Solea, Dušebajeva i Gomeza smanjila na 28:27, ali Jannik Kohlbacher svojim golovima u zadnjih pet minuta zadržao je prednost na strani Njemačke i osigurao joj pobjedu 31:30.

Najbolji strijelac kod Njemačke Fabian Böhm s pet golova iz pet pokušaja, a kod Španjolske Ferran Sole zabio je osam golova iz isto toliko pokušaja.