MZT tijesno slavio na Gripama, novi poraz Splita

Petar Jenjić • četvrtak, 24.01.2019.

Košarkaši Splita poraženi su na domaćem parketu od MZT-a u sklopu 17. kola Druge ABA lige. Makedonska momčad pobjedu je osigurala u samoj završnici susreta...

U sklopu 17. kola Druge ABA lige Split je na Gripama ugostio makedonski MZT te upisao deveti poraz sezone. Gostujuća momčad u konačnici je stigla do pobjede rezultatom 78:76 i tako upisala 12. pobjedu ove sezone, a treću uzastopnu.

Veći je dio prve četvrtine bio prilično izjednačen, ali dobrom igrom u samoj završnici Split je zaključio prvih deset minuta sa sedam koševa viška (29:22). Veliki broj poena u prvoj dionici nije se nastavio u drugoj u kojoj je domaćin ubacio tek deset, naspram 24 koliko je zabio MZT koji je na poluvrijeme otišao s prednošću od 46:39.

Na otvaranju nastavka gosti su stigli do dvoznamenkaste prednosti (49:39) nakon čega je uslijedila serija Splita od 12:2 kojom je stigao do poravnanja. Egal je ostao do same završnice susreta, a prednost je išla s jedne na drugu stranu. Uoči posljednje minute MZT je imao dva koša prednosti (78:76), a rezultat se do kraja nije promijenio, iako je domaćin imao svoje prilike.

Najbolji je u redovima pobjedničke momčadi bio Ive Ivanov s 18 koševa, deset skokova i sedam asistencija, dok je Marko Simonovski dodao 15 poena.

Po 17 poena u redovima Splita ubacili su Mate Kalajžić (četiri ukradene lopte) i Tomislav Gabrić, Michael Cobbins dodao je 16 koševa i 12 skokova.