Poraz Tene Lukas na startu kvalifikacija, Belgijka slavila u dva seta

Petar Jenjić • subota, 26.01.2019.

Tena Lukas poražena je na startu kvalifikacija u St.Peterburgu, bolja je od hrvatske tenisačice bila Ysaline Bonaventure u dva seta...

Krenule su kvalifikacije u St. Peterburgu, a jedna od tenisačica koja je nastupila bila je Tena Lukas koja je već na startu upisala poraz.

Bolja je od hrvatske tenisačice bila belgijska predstavnica Ysaline Bonaventure koja je nakon sat i četiri minute stigla do pobjede sa 6:2, 6:4.

Lukas je ostala bez break prilike u prvom setu, a njena je protivnica do breaka stigla u petom gemu kada je povela s 3:2. Nakon toga još je jednom oduzela servis hrvatskoj tenisačici, a zatim iskoristila ukupno četvrtu set loptu.

U drugom setu ponovno je Bonaventure stigla do breaka u petom gemu. Hrvatska tenisačica spasila je nakon toga još pet break lopti, no nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti na servis protivnice.