Liverpool nije iskoristio kiks Cityja, Bournemouth razbio Chelsea

Jan Šneler • srijeda, 30.01.2019.

Kompletirano je 24. kolo engleske Premierlige, a uzbuđenja pri vrhu se i dalje nastavljaju. Nakon jučerašnjeg kiksa Manchester Cityja, Liverpool danas nije uspio do kraja iskoristiti tu prednost jer je došao samo do boda...

Kada smo pri najavi engleske Premierlige rekli kako se radi o najboljoj i najuzbudljivijoj ligi na svijetu, nismo puno pogriješili. Uzbuđenja koja nas očekuju u narednih 14 kola potvrda su kako se radi o prilično neizvjesnom prvenstvu.

Liverpool nije uspio do kraja kapitalizirati jučerašnji poraz Manchester Cityja od Newcastlea. Pobjedom bi Liverpool skočio na velikih sedam bodova prednosti, no s obzirom na to da su protiv Leicestera remizirali 1:1, prednost iznosi dva boda manje. Susret ipak nije mogao početi bolje za domaće.

Nakon tri minute Sadio Mane doveo je Redse u vodstvo, dok je tri minute kasnije sjajno tukao Roberto Firmino, no Kasper Schmeichel spašava Leicester od potopa. Nakon ranog pritiska Liverpoola gosti su se sve više okuražili i u sudačkoj nadoknadi prvog dijela uspjeli su doći do izjednačenja. Nakon gužve u šesnaestercu Benjamin Chilwell napamet je ubacio loptu u peterac, potpuno je zakazala domaća obrana i Harry Maguire je neometano pogodio za 1:1.

Početak drugog dijela bio je gotovo koban za domaće jer je Leicester u dva navrata opasno zaprijetio, no Alisson je sjajno reagirao. Do kraja susreta Redsi su imali dominaciju, bili bolji, ali gosti su čvrstom i gustom obranom sprječavali bilo kakav pokušaj. Malo povika je bilo domaćih igrača na suca Martina Atkinsona zbog mogućeg kaznenog udarca nad Naby Keitom, ali osim te situacije, ozbiljnijih prilika Liverpool nije imao.

U dresu domaće momčadi Dejan Lovren nije nastupio.

Tottenham se tek u kasnoj fazi susreta spasio poraza od Watforda. Gosti su iskoristili nešto slabiji start Spursa i u 38. minuti preko Craiga Cathcarta došli do vodstva. Na njihovu žalost, u nastavku susreta su se potpuno zatvorili nastojeći tako obraniti prednost iz prvog dijela.

Tottenham je to iskoristio, bjesomučno napadao, ali dugo nije uspijevao stići do pogotka. Posebno neefikasan bio je Fernando Llorente koji je u više navrata bio u odličnim prilikama. U 79. minuti, Watford je mogao potpuno šokirati domaće, ali je udarac Isaaca Successa otišao malo pored gola. Konačno, u 80. minuti Tottenham dolazi do izjednačenja. Heung-Min Son je dobro reagirao u šesnaestercu i pospremio loptu za 1:1.

Pritisak Spursa se nastavio i konačno je u 87. minuti Llorente uspio pogoditi i donijeti pobjedu svojoj momčadi. Iako su slavili, Spursi su pokazali kako će teško nadoknaditi izostanak Harryja Kanea i Dele Allija.

Bournemouth je šokirao Chelsea na vlastitom terenu s 4:0. Od samog početka susreta bilo je jasno kako se Bournemouth neće lako predati. Ipak, Chelsea je nakon par minuta susreta došao u odličnu priliku. U sedmoj minuti, Mateo Kovačić je tukao glavom, ali je nažalost pogodio okvir gola. Chelsea je nastavljao s napadima, mada je i Bournemouth bio opasan te je dosta posla imao i Kepa Arrizabalaga.

Posebno se istaknuo Chelseajev vratar u posljednjoj minuti poluvremena kada je odlično obranio udaraca Juniora Stanislasa. U nastavku susreta, bolja momčad bila je domaća. Već nakon dvije minute, Joshua King je silovito pucao i zabio za 1:0. Gosti su pokušali uzvratiti, ali bez uspjeha te je David Brooks u 63. minuti podignuo vodstvo domaćih.

Sada već u ozbiljnim problemima, gosti su pojačali pritisak, a to su iskoristili domaći i u 74. minuti preko Kinga zaključili susret. Konačnih 4:0 postavio je Charlie Daniels duboko u sudačkoj nadoknadi. Kovačić je igrao do 77. minute, a kao što smo napomenuli, u ranoj fazi utakmice malo je nedostajalo da postigne pogodak.

Konačno, Southampton i Crystal Palace su odigrali neriješenih 1:1. Gosti su došli do vodstva u 41. minuti preko Wilfrieda Zahe, a Southampton je uspio doći do boda u 77. minuti kada je pogodak postigao James Ward-Prowse. Na samom kraju susreta Zaha je zbog prigovora zaradio žuti karton, a onda je ironično zapljeskao sucu i time dobio još jednu opomenu te je posljednjih nekoliko minuta gostujući sastav igrao s igračem manje.