SEHA liga, 14. kolo, 31.01.2019, 17:15 h
Vojvodina 23:26 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Vardar u završnici slavio u Novom Sadu, Čupić predvodio Makedonce

Mihaela Bradovski • četvrtak, 31.01.2019.

U susretu 14. kola SEHA lige Vardar je u gostima bio bolji od Vojvodine s 26:23. Prvo ime gostiju bio je bivši hrvatski reprezentativac Ivan Čupić...

Vardar se prilično namučio na gostovanju kod Vojvodine i tek u samoj završnici susreta izborio je pobjedu s kojom se vratio na vrh ljestvice. Bio je to prvi nastup za obje momčadi nakon Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj, a Vardar je bez dijela igrača ipak izvukao pobjedu.

Vojvodina je odigrala dobru utakmicu, dugo je držala Vardar u neizvjesnosti i sve do 57. minute bila je u egalu. Ipak Vardar je utakmicu završio serijom 3:0 te spriječio iznenađenje.

Tijekom susreta nijedna momčad nije imala više od dva gola prednosti, a Vojvodina je devet minuta prije kraja susreta imala vodstvo 22:21. Nakon toga Stas Skube veže dva gola, Saša Marijanac poravnao je na 23:23 da bi nakon toga skrivio sedmerac koji Ivan Čupić pretvara u pogodak.

U narednom napadu Jovica Nikolić promašuje, Dainis Krištopans povisio je na 25:23 i riješeno je pitanje pobjednika.

Čupić je odradio odličnu utakmicu i postigao osam golova, Stas Skube dodao je sedam, a Dainis Krištopans šest. Dejan Milosavljev upisao je 11 obrana. Kod Vojvodine Bojan Perović imao je 12 obrana, a četvorica igrača zabili su po tri gola.