SEHA liga, 14. kolo, 03.02.2019, 19:00 h
Nexe Našice 27:22 Prešov
Prešov

Nexe glatko slavio protiv Tatrana i došao na korak do Final Foura

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.02.2019.

U prvoj utakmici pred svojima navijačima u 2019. godini rukometaši Nexea svladali su slovački Tatran te su time napravili ogroman korak prema F4 SEHA lige. Ovaj važan dvoboj protiv direktnog konkurenta zaključen je 27:22 pobjedom domaćeg sastava, 12. u 15 odigranih utakmica...

Jedine minute u kojima rukometaši Hrvoja Horvata nisu dominirali u večerašnjem susretu bile su one uvodne. Sastav Slavka Goluže nakon tri minute igre poveo je s 3:1, no nakon što je Mario Tomić pet minuta kasnije poravnao na 4:4, sve dalje je išlo u korist domaćina.

Hrvoje Horvat: "Kvalitetno smo se pripremili za ovaj susret i osjećam da je ovo bilo napadački naša najbolja predstava od kako sam ovdje. Moreno Car je također bio odličan i kada igramo kao što smo igrali večeras teško je svladati nas. Sretan sam jer su i navijači stali uz nas i nadam se da će nas dolaziti bodriti i u narednim utakmicama."

Gotovo deset punih minuta Tatran je bio bez vlastitog zgoditka te su domaći rukometaši s 3:4 stigli na 7:4, a prvih pola sata igre zaključili su s 14:9. A kako su gosti još jednom devet minuta bezuspješno tražili put do protivničke mreže, prednost našičkog sastava u 36. je minuti narasla na dvoznamenkastu razliku.

Za 19:9 pogodio je Tomić, najbolji strijelac pobjedničkog sastava sa stopostotnim 7/7 učinkom. Sve nakon toga bilo je rutinsko određivanje posla, Tatran je donekle smanjio zaostatak, i iako su domaći pet minuta prije kraja držali +9 u konačnici je Nexe slavio s pet razlike.

Osim pivota Nexea odličan je bio i Moreno Car na vratima domaćina s 11 obrana, četiri s linije sedam metara. Na drugoj strani, Mario Cvitković skinuo je sedam protivničkih šuteva dok se Bruno Butorac u listu strijelaca upisao dva puta iz šest pokušaja.

"Prvi dio sezone odradili smo jako dobro, željeli smo to nastaviti. Krenuli smo dobro u Bukureštu, osvojili smo važna tri boda i znali smo da nam je ova utakmica finale, odnosno karata za Final 4 i maksimalno smo se koncentrirali na Tatran", prokomentirao je kratko Tomić susret 14. kola.