Tamšeov Zagreb predstavio se s 36 golova i visokom pobjedom u Skoplju

Mihaela Bradovski • subota, 02.02.2019.

U nastavku sezone gledat ćemo potpuno drugačiji PPD Zagreb. Drugi trener i potpuno drugačija rukometna filozofija što se itekako dobro vidjelo u Skoplju gdje je PPD Zagreb svladao Metalurg s 36:24...

I dok je kod Line Červara obrana bila u fokusu i puno se polagalo u nju, kod Branka Tamšea veća je koncentracija na brzu igru, brzu tranziciju, a to se i osjetilo već u prvoj službenoj utakmici. U Skoplju je Zagreb slavio protiv Metalurga s visokih 36:24 i izjednačio svoj ovosezonski rekord po broju golova. Naime još tamo davno na početku sezone SEHA lige svladao je u Zagrebu Izviđač s 36:25.

U Skoplju je imao vrlo jednostavan posao. Branko Tamše držao je visok ritam, dosta je rotirao i koristio sve igrače te mu se to na kraju isplatilo. Slomio je otpor Metalurga bez problema iako je bilo dosta upozoravajućih izjava uoči puta.

Sredinom prvog poluvremena Metalurg je vodio 8:6 i onda kreće serija Zagreba. 6:0 napravili su gosti, preuzeli vodstvo i do kraja susreta nisu dopustili Metalurgu da im zaprijeti.

Prednost je samo rasla pa je tako granicu od deset golova razlike dostigla u 45.minuti kada je Sršen zabio za 25:15, a razlika je u nekoliko slučajeva odlazila na konačnih +12.

Sedam golova kod Zagreba postigao je Senjamin Burić, šest je zabio Gregor Potočnik, a pet Luka Mrakovčić. Kod Metalurga pet golova postigao je Filip Arsenovski.