Bundesliga, 20. kolo, 01.02.2019, 20:00 h
Hannover 96 0:3 RB Leipzig
RB Leipzig

Leipzig potpuno nadigrao i glatko svladao skromni Hannover

Branimir Korać • petak, 01.02.2019.

RB Leipzig zacementirao je mjesto u četiri najbolje momčadi Bundeslige. Na gostovanju kod davljenika Hannovera slavio je s glatkih 3:0...

Iako je Hannover promijenio trenera i na klupu je stigao Thomas Doll koji je odmah napravio niz promjena u prvih 11, nije se to osjetilo na rezultatu i Hannover je ubilježio novi visok poraz. Ovaj put ugostio je RB Leipzig koji je samo potvrdio kako je prejak za domaćina.

Embed from Getty Images

U početku susreta Hannover nije loše izgledao i stvarao je dosta problema gostima, ali nije uspio doći do značajnijih prilika. Leipzig je bio konkretniji i u završnici prvog poluvremena, duboko u njegovoj nadoknadi, Marcel Halstenberg doveo ga je u vodstvo iz kaznenog udarca nakon što je Kevin Akpoguma srušio u 16 metara Matheusa Cunhu.

U drugom dijelu gosti su bili još konkretniji i postigli još dva pogotka. U 64. minuti Halstenberg je izveo korner, a Willi Orban poslao je loptu u mrežu za povećanje prednosti na 2:0.

Točku na i stavio je Leipzig u 85. minuti novim golom Orbana i ponovno nakon kornera, samo što je ovaj put izvođač bio Emil Forsberg.

Gosti su igrali bez bolesnog Wernera, ali za njih je najvažnije da to nije imalo nikakve posljedice za konačan rezultat.