SEHA liga, 15. kolo, 19.02.2019, 16:30 h
Meškov Brest 35:19 Vojvodina
Vojvodina

Meškov potopio Vojvodinu, Pešić solidan u pobjedi domaćina

Jan Šneler • utorak, 19.02.2019.

U 15. kolu regionalne SEHA lige, Meškov je na svom terenu svladao Vojvodinu i zadržao četvrto mjesto na tablici...

Bliži se kraj regularnog dijela SEHA lige, a večeras su susret 15. kola odigrali Meškov Brest i Vojvodina. Bjeloruse očekuje važna završnica natjecanja i nada da će zadržati četvrtu poziciju koje vodi na Final Four.

Protiv Vojvodine Meškov nije imao većih problema. Tek petnaestak minuta je Vojvodina uspjela parirati favoriziranim domaćinima. Već na poluvremenu je Meškov vodio s 15:9 i bilo je jasno kako će gosti teško doći do pozitivnog rezultata.

Nastavak je bio još teži za Vojvodinu jer je Meškov igrao sve opuštenije i lakoćom zabijao golove. Nakon samo osam minuta nastavka, serijom 5:1, Meškov odlazi na dvoznamenkastu prednost i rješava sve dvojbe. Na kraju, rezultatom 35:19, Bjelorusi su došli do jubilarne 10. pobjede ove sezone.

Najbolji je kod domaćih bio Darko Đukić s devet pogodaka, dok je Šime Ivić ostao bez golova, ali je upisao dvije asistencije. Vratar Ivan Pešić upisao je šest obrana. Što se tiče gostiju, bivši Zagrebaš Duško Čelica i Branko Tomić postigli su po tri gola.