SEHA liga, 15. kolo, 27.02.2019, 20:15 h
Vardar Skoplje 28:26 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb propustio priliku u Skoplju, Vardar tijesno slavio

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.02.2019.

Rukometaši PPD Zagreba propustili su priliku neporaženi napustiti Skoplje. Bili su ravnopravan protivnik Vardaru, ali domaćin je ipak u završnici susreta osigurao pobjedu 28:26...

Dobru utakmicu odigrali su u Skoplju Vardar i PPD Zagreb, a pobjeda je na kraju pripala domaćinu. Iz Zagreba nemaju previše razloga za razočaranost, odigrali su dobru utakmicu, bili ravnopravni njenim najvećim dijelom, ali u završnici je ipak domaćin odnio pobjedu.

Zagreb je imao odličan ulazak u utakmicu i u prvih deset minuta stigao je do četiri gola prednosti, Vardar je drugi gol postigao tek u 11. minuti, ali tu se počeo i buditi te je u 17. minuti došao i do poravnanja na 7:7 golom raspoloženog Dissingera.

Isti igrač donio je Vardaru i prvo vodstvo na susretu nedugo zatim, ali gosti nisu dopustili odvajanje i na odmor se otišlo uz vodstvo Vardara 13:12.

U drugom dijelu Zagreb je bio taj koji je hvatao zaostatak, uspio je i u 40. minuti ponovno povesti golom Mrakovčića (18:17) te je na sredini drugog poluvremena imao i plus dva.

Ipak druga polovica drugog dijela pripala je domaćinu koji preko Karačića, Dissingera i Krištopansa vraća kontrolu nad susretom.

Dvije mionute prije kraja odlični Sršen poravnao je na 26:26, ali u završnici Karačić s dva gola uz dva isključenja Zagrebaša, potvrđuje pobjedu Vardara.

Ghedbane Kalifa kod Vardara skupio je deset obrana, sedam golova zabio je Dissinger, Karačić je dodao četiri, a Čupić tri.

Kod Zagreba osam golova zabio je Sršen, šest Josip Božić Pavletić, a pet Senjamin Burić.