Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 3:0 Nimes

PSG uvjerljiv protiv Nimesa, Mbappé došao do 22. pogotka u Ligue 1

Jan Šneler • subota, 23.02.2019.

U 26. kolu francuske Ligue 1, PSG je na svom terenu očekivano slavio protiv Nimesa. Bila je to 22. pobjeda Parižana i u ovom trenutku imaju uvjerljivih 17 bodova prednosti ispred Lillea i utakmicu manje...

PSG je danas poslijepodne došao do nove pobjede u francuskoj Ligue 1. Protiv Nimesa, Parižani su bili uvjerljivi s 3:0 i upisali 22. pobjedu u 26. kolu prvenstva. PSG je nadomak novog naslova i samo je pitanje trenutka kada će i matematički isti osigurati.

Od samog početka bilo je jasno kako će posjed pripasti domaćem sastavu koji će dominirati terenom. PSG je već navikao na činjenicu da protiv većine momčadi u Ligue 1 moraju napadati i probijati čvrste blokove. Nimes nije bio pretjerano opasan u prvom dijelu, iako je Anthony Briancon tukao u šesnaestercu, ali je lopta otišla preko gola.

PSG je konstantno pokušavao doći do pogotka, no Paul Bernandoni bio je dobar na vratima Nimesa. U 38. minuti Kylian Mbappé zabija pogodak, ali nakon konzultacije s VAR-om, sudac Amaury Delerue poništava pogodak zbog zaleđa. Ipak, par minuta kasnije Christopher Nkunku uspješno pogađa mrežu i dovodi PSG u vodstvo.

Do kraja prvog dijela, PSG je ponovno došao do pogotka, no još jednom VAR je sugerirao sucu da je bilo igranja rukom i pogodak nije priznat. U nastavku susreta, Parižani su bili još dominantniji, ali čekali su sve do 69. minute i novi pogodak. U međuvremenu se Mbappé nekoliko puta nalazio u solidnim prilikama, ali nije zabio.

U 69. minuti mladi Francuz konačno dolazi do gola i povećava vodstvo domaćih. Do kraja je Nimes mogao smanjiti zaostatak, ali se Alphonse Areola pobrinuo da sačuva praznu mrežu. U posljednjoj minuti, Mbappé još jednom izlazi sam pred vratara i rutinski pogađa za 0:3.