Monaco slavio protiv Lyona, Subašić obranio kazneni udarac

Jan Šneler • nedjelja, 24.02.2019.

Veliku pobjedu upisao je Monaco u 26. kolu francuske Ligue 1 protiv Lyona, a jedan od junaka je i Danijel Subašić koji je obranio jedanaesterac u 71. minuti...

Monaco sve više bježi iz opasne zone. Treća pobjeda u posljednja četiri susreta donijela je Monacu 16. mjesto i sada mogu puno mirnije krenuti u posljednji dio sezone. U današnjem 26. kolu protiv Lyona, domaći su bili bolji i zasluženo slavili, a jedan od najzaslužnijih je i Danijel Subašić koji je obranio jedanaesterac u drugom dijelu.

Monaco je sjajno otvorio utakmicu. Već nakon pola sata igre, domaći su imali dva pogotka prednosti. Prvo je u 18. minuti Gelson Martins preciznim udarcem zabio za 1:0, da bi deset minuta kasnije Rony Lopes nakon sjajne individualne akcije pospremio loptu za 2:0.

Lyon nije bio pretjerano opasan u prvom dijelu i Monaco je potpuno zasluženo vodio. U nastavku susreta, gosti su sve ozbiljniji i opasnije prijete. U 70. minuti, Kamil Glik prekršajem je zaustavio Moussu Dembelea i sudac Benoit Millot bez oklijevanja je pokazao na bijelu točku.

Šut je odlučio izvesti Memphis Depay i to silovito u donju desnu stranu, ali Subašić sjajno čita udarac i dolazi do velike obrane. Opasno bi bilo da je Lyon smanjio jer bi imao više od 20 minuta za izjednačenje.

Uslijedile su brojne zamjene, ritam igre znatno je pao, a Monaco potpuno zasluženo došao do slavlja i važnih bodova u borbi za ostanak.