Oslabljeni Zadrani bez trojice stranaca svladali Cibonu

Branimir Korać • četvrtak, 28.02.2019.

U najzanimljivijem dvoboju 15. kola HT Premijer lige košarkaša Zadar je ugostio Cibonu i upisao pobjedu 79:76 iako je igrao bez trojice svojih stranaca...

S pravom su navijači Zadra s dosta upitnika čekali dvoboj protiv Cibone u 15. kolu HT Premijer lige, Ante Nazor nije mogao računati na suspendirane Magarityja i Littlea te ozlijeđenog Vaughna, ali i bez njih su domaćini bili bolji i odnijeli pobjedu 79:76.

Zadrani su odradili odličan posao, posebno na otvaranju drugog poluvremena kada su i okrenuli utakmicu na svoju stranu i do kraja zadržali vodstvo. Nisu baš niti iz Cibone dolazile neke optimistične najave uoči ovog dvoboja, ali gosti ipak nisu imali takvih problema s izostancima kao Zadrani.

Bez obzira na to Zadar nije loše otvorio utakmicu pa je tako imao prednost nakon prve dionice da bi Cibona ipak preko Novačića i Rozića došla do preokreta i preuzela vodstvo na startu druge dionice. Ipak nije uspjela Cibona stvoriti razliku, tek u završnici se uspjela odvojiti na pet razlike i odnijela vodstvo 44:39 na odmor.

U drugo poluvrijeme Cibona je krenula s pet poena u nizu i pobjegla na 49:39. Polako su Zadrani smanjivali zaostatak da bi dvije i pol minute prije kraja poravnali preko Žorića na 56:56.

Do kraja treće dionice domaćin je preuzeo vodstvo i do kraja susreta nije ga ispuštao. Cibona je pokušavala vratiti se u utakmicu, ali nije išlo.

Sjajnu utakmicu odigrao je Luka Božić koji je ubacio 21 poen uz osam skokova dok je Luka Žorić dodao 16 poena.

Kod Cibone Krešimir Ljubičić upisao je 13 poena, a Dominic Gilbert dodao je 11.