Sunsi iznenadili Lakerse, nastupio i Bender, sjajni Mitchell donio preokret Jazzu

Petar Jenjić • nedjelja, 03.03.2019.

Još osam utakmica odigrano je noćas na NBA parketima, a jedno od većih iznenađenja svakako je bila pobjeda Phoenix Sunsa protiv LA Lakersa. Golden State Warriorsi svladali su Philadelphiju na krilima Stepha Curryja, dok je sjajni Donovan Mitchell donio preokret Utah Jazzu protiv Milwaukee Bucksa...

Golden State Warriorsi uspješno su odradili gostovanje kod Philadelphia 76ersa, prije svega zahvaljujući dobroj odigranim posljednjim minutama. Na krilima Stepha Curryja stigli su do pobjede 120:117, ukupno 44. u sezoni. Warriorsi su nadoknadili 14 koševa zaostatka iz treće četvrtine, a uoči posljednje dvije i pol minute rezultat je bio 111:111. Međutim, Curry je tada povezao šest poena, Sixersi su imali jednu priliku za izjednačenje u posljednjoj sekundi, no izgubili su loptu.

Goste je predvodio Kevin Durant s 34 poena, pet skokova i pet asistencija, Curry je dodao 28 koševa, a DeMarcus Cousins 25 poena i osam skokova.

Ben Simmons s 25 poena, 15 skokova i 11 asistencija predvodio je Sixerse, Mike Scott susret je zaključio s 22 koša, a Jimmy Butler s 21 poenom i devet skokova.

Bez Paula Georga u sastavu, Oklahoma City Thunder upisala je poraz na gostovanju kod San Antonio Spursa sa 116:102. Jedino vodstvo gosti su imali u trećoj minuti susreta (7:6), dok je ostatak u potpunosti pripao Spursima koji su imali i 19 koševa prednosti u završnici utakmice. Ovom pobjedom skočili su na sedmo mjesto Zapada, iako imaju isti omjer kao i LA Clippersi (35-29). Bez obzira na to što im je ovo bio peti poraz u zadnjih šest utakmica, Thunder ostaje treći, ali se s njima sada izjednačio Portland (38-24).

LaMarcus Aldridge s 27 poena i deset skokova bio je najučinkovitiji kod Spursa, Rudy Gay susret je zaključio s 22 koša i osam skokova, a DeMar DeRozan s 18 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Najbolji je kod Thundera bio Russell Westbrook s 19 koševa, devet skokova i osam asistencija, Dennis Schroeder ubacio je 18 poena uz pet skokova, dok je Steven Adams dodao 17 koševa i 13 skokova.

Još od početka studenog prošle godine Nuggetsi nisu izgubili dvije uzastopne utakmice na domaćem terenu, sve do noćas kada su bolji bili New Orleans Pelicansi sa 120:112. Iako su tijekom prvog poluvremena imali vodstvo od 19 razlike, domaćini ga nisu dugo uspjeli sačuvati. Gosti su sredinom treće četvrtine potpuno preuzeli vodstvo i do kraja ga nisu ispustili. Dvojbu oko pobjednika riješio je Jrue Holiday koji je poentirao uz prekršaj 20 sekundi prije kraja za vodstvo kojim je ujedno postavio i konačan rezultat.

Holiday je s 29 poena i pet asistencija predvodio Pelicanse do pobjede, Julius Randle priključio mu se s 28 koševa i deset skokova, a Frank Jackson dodao je 16 poena i sedam skokova.

Nuggetse su s po 20 poena predvodili Nikola Jokić (devet skokova, sedam asistencija) i Jamal Murray, Paul Millsap dodao je 16 koševa, sedam skokova i pet ukradenih lopti.

Najveće iznenađenje noćas dogodilo se u Phoenixu gdje su Sunsi svladali Los Angeles Lakerse sa 118:109. Iako su u prethodne tri utakmice ove sezone bili poraženi s dvoznamenkastom razlikom, Sunsi noćas nisu imali s tim problema. Deandre Ayton čuvao je LeBrona Jamesa, a bez obzira na to što je najbolji igrač Lakersa svoje brojke isporučio, nije uspio donijeti i pobjedu. Šest minuta prije kraja Phoenix je imao 14 koševa viška, da bi Lakersi stigli na minus tri (112:109) u završnici, međutim, do kraja susreta više nisu postigli nijedan poen.

Deandre Ayton susret je zaključio s 26 poena i deset skokova, Devin Booker dodao je 25 koševa. Dragan Bender je za 17 minuta dodao pet poena (1/1 za dva, 1/2 za tricu) i tri skoka.

LeBron James predvodio je goste s 27 poena, devet skokova i 16 asistencija, Brandon Ingram dodao je 25 koševa i sedam skokova.

Na krilima sjajnog Donovana Mitchella Utah Jazz preokrenula je 17 koševa zaostatka u posljednjoj četvrtini protiv Milwaukee Bucksa te stigla do pobjede sa 115:111. Samo u posljednjih osam minuta Mitchell je ubacio 17 koševa, a susret je prelomio 43 sekunde prije kraja kada je poentirao za vodstvo 111:105.

Susret je zaključio s 46 poena, što mu je učinak karijere, čemu je dodao šest asistencija. Derrick Favors dodao je 23 koša i 18 skokova, a Joe Ingles 14 poena i osam asistencija.

Bucksima nije pomogao niti raspoloženi Giannis Antetokounmpo s 43 poena, 14 skokova i osam asistencija, kao ni Khris Middleton s 29 koševa, devet skokova i šest asistencija.

NBA:
Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons (Sexton 16p, Žižić nije igrao / Kennard 26p, 5sk)
Miami Heat - Brooklyn Nets 117:88 (Olynyk 25p, 6sk / Harris 15p)
Philadelphia 76ers - Golden State Warriors 117:120
Dallas Mavericks - Memphis Grizzlies 81:111 (Dončić 22p / Valančiunas 20p, 10sk)
San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder 116:102
Denver Nuggets - New Orleans Pelicans 112:120
Phoenix Suns - LA Lakers 118:109
Utah Jazz - Milwaukee Bucks 115:111

• Obrisan korisnik03.03.2019. u 21:21