Dvoboj u kojem je viđeno sve: Juventus slavio u Napulju, broji dane do obrane titule prvaka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.03.2019.

U najzanimljivijem dvoboju 26. kola Serie A Juventus je slavio u Napulju i pobjegao prvom pratitelju na 16 bodova prednosti. U Torinu to neće javno priznati, ali mogu početi odbrojavati dane do matematičke obrane naslova prvaka...

Ako je netko i pomislio da bi se nekim čudom moglo zakomplicirati talijansko prvenstvo, sada je ostao bez svake nade. Juventus je u gostima slavio protiv Napolija s 2:1 i pobjegao mu na 16 bodova razlike.

Tri gola, po jedno isključenje na svakoj strani, promašen penal domaćina za povratak u utakmicu, sve se to moglo vidjeti u Napulju, a na kraju je Juventus u svom tom kaosu izašao kao pobjednik.

Već u 25. minuti domaćin je ostao s igračem manje. Meret je prekršajem zaustavio Ronalda van 16 metara i na travnjak je morao Ospina umjesto Milika. Pjanić je namjestio loptu i prva intervencija Ospine bila je odlazak po loptu u mrežu nakon sjajno izvedenog slobodnjaka reprezentativca BiH.

Embed from Getty Images

Odmah je na drugoj strani Zielinski stresao vratnicu da bi u završnici prvog dijela Juventus ipak došao i do drugog gola. Prvo je Ospina odlično obranio pokušaj Pjanića da bi ubrzo Emre Can zabio za 2:0.

U drugom dijelu Juventus je bio bezopasan prema naprijed, posebno nakon što je odmah na startu drugog dijela zbog namjernog igranja rukom drugi žuti karton zaradio Pjanić.

Napoli je bio puno opasniji, došao je i do pogotka preko Callejona, a propustio je i nekoliko sjajnih prilika, uključujući i kazneni udarac u 84. minuti kada je Insigne pogodio vratnicu.

Juventus na kraju odnosi pobjedu u kojoj je Mario Mandžukić na terenu proveo 74 minute.