SEHA liga, 17. kolo, 09.03.2019, 14:15 h
Meškov Brest 31:26 RK Zagreb
RK Zagreb

Težak put iscrpio PPD Zagreb, Bjelorusi glatko do važne pobjede

Mihaela Bradovski • subota, 09.03.2019.

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su na gostovanju kod Meškova u Brestu s 31:26. Bjelorusi su tražili pobjedu za plasman na završni turnir SEHA lige i na kraju su je i ostvarili.

Poznat je i posljednji sudionik završnog turnira SEHA lige. PPD Zagreb je poražen u gostima kod Meškova koji je tako s dvije pobjede nad snažnim protivnicima u zadnja dva kola zaslužio mjesto među četiri najbolja. Prvo je slavio u gostima kod Vardara, a sada je svladao i PPD Zagreb.

Uoči puta za Bjelorusiju Branko Tamše požalio se na nagomilani umor koji ne treba čuditi s obzirom na kilometražu koju je Zagreb prevalio u posljednjih šest dana. Naime u nedjelju je gostovao u Szegedu u Ligi prvaka, zatim je sredinom tjedna igrao u Nišu kod Železničara i sada u dalekoj Bjelorusiji protiv Meškova. Ostavilo je to traga na momčadi i Meškov je lako slavio.

Kako je Meškovu ovo bio i ključan susret u borbi za završni turnir, nastupio je s najjačim snagama, a Zagreb je izdržao do završnice prvog dijela kada je krenuo pad. Naime još u 25. minuti bilo je samo 11:10 za domaćina da bi do kraja prvog poluvremena golovima Đorđića, Ivića i Šiloviča Meškov pobjegao na 14:10.

U drugom poluvremenu Zagreb je samo na početku bio dva puta na minus tri nakon čega se Meškov potpuno odvojio, imao je i devet golova prednosti, a na kraju je odnio pobjedu 31:26.

Najbolji u sastavu PPD Zagreba bili su Zlatko Horvat sa sedam golova te s po pet Valentino Ravnić i Damir Bičanić. Kod pobjednika po šest golova postigli su Maksim Baranau i Petar Đorđić. Ivan Pešić skupio je četiri obrane, a Šime Ivić zabio je tri gola.