SEHA liga, 17. kolo, 10.03.2019, 20:15 h
Nexe Našice 24:21 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Velika pobjeda Nexea protiv Vardara, odluka o poretku pada u posljednjem kolu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 10.03.2019.

Sjajnim drugim poluvremenom Nexe je stigao do pobjede protiv Vardara čime se prilično zakomplicirala situacija uoči zadnjeg kola SEHA lige...

Nakon dosta skromnog nastupa u prvom poluvremenu, Nexe je u nastavku susreta odigrao za razinu više i upisao vrijednu pobjedu protiv Vardara 24:21. S koje pozicije će koja momčad na završni turnir, nije poznato, odgovor će ponuditi posljednje kolo u kojem Nexe dočekuje Meškov, Vardar ide u goste Izviđaču, a PPD Zagreb dočekuje Tatran Prešov.

Vardar je u Našicama pao u drugom poluvremenu koje je u potpunosti pripalo raspoloženom domaćinu. Nexe je na odmoru zaostajao 14:11 da bi drugo poluvrijeme riješio u svoju korist s čak 13:7.

Sredinom prvog poluvremena Vardar je preuzeo vodstvo kada je golovima Čupića i Dibirova poveo s 8:6 i tek u drugom poluvremenu domaćin je uspio uhvatiti priključak.

U početku drugog poluvremena igralo se u istom ritmu kao u prvom dijelu, Vardar je u 39. minuti vodio 18:14, ali onda je stao, nije imao odgovor na odličnu obranu domaćina i do kraja susreta postigao je samo tri pogotka.

Nexe je zadnju trećinu susreta dobio čak s 10:3, stigao je do preokreta i na kraju upisao pobjedu koja mu puno znači za podizanje samopouzdanja nakon poraza od Eurofarm Rabotnika i Vojvodine.

U ovom susretu predvodili su ga sjajni Moreno Car sa 16 obrana te Halil Jaganjac sa šest golova, ali iz 15 pokušaja. Kod gostiju Dejan Milosavljev imao je 13 obrana dok su po tri gola zabili Martin Popovski, Rogerio Moraes, Čupić, Dibirov i Janja Vojvodić.