Cibona pregazila Krku i osigurala ostanak u ABA ligi i sljedeće sezone

Branimir Korać • subota, 09.03.2019.

Cibona i matematički više ne ulazi u borbu za ostanak u ABA ligi. Naime Zagrepčani su pobjedom 99:71 protiv Krke i definitivno izbjegli predzadnje mjesto koje vodi u doigravanje za ostanak...

Nakon što je pobjedom u prošlom kolu protiv Mege osigurala se od pada na zadnje mjesto u bilo kojoj kombinaciji, Cibona je sada izbjegla i predzadnju poziciju te može potpuno opuštena u zadnje kolo.

Krka će pak u zadnjem kolu ugostiti Petrol Olimpiju i nema izbora, da bi ostala u ligi, mora upisati pobjedu u tom susretu. Poraz je baca na zadnje mjesto i s njim definitivno gubi svaku šansu za ostanak.

Susret s Krkom imao je dva lica. U prvom poluvremenu Cibona nije igrala dobro i Krka je na odmoru imala zasluženo vodstvo 44:37. međutim nastavak je ponudio potpuno drugačiju priču.

Domaćin je izgledao potpuno preporođeno nakon povratka iz svlačionice i treću dionicu dobio je s čak 36:13. Tu je okrenuo meč u potpunosti na svoju stranu i odjurio do pobjede.

Krka je nakon te treće dionice potpuno izgubila svaku nadu i u tih najboljih 20 minuta Cibone ove sezone upisala je visok poraz.

Drugo poluvrijeme Cibona je dobila s nevjerojatnih 62:27, a utakmica je završila s 99:71.

U pobjedničkom sastavu Marin Rozić ubacio je 16 poena, Filip Bundović 13, a Marko Ljubičić 12 uz osam skokova i šest asistencija. Kod Krke Dominik Mavra ubacio je 14 poena uz šest asistencija, a Dalibor Đapa 11 poena.