Crvena zvezda prejaka za Zadar, Little se vratio s pet trica

Branimir Korać • subota, 09.03.2019.

Zadar nije imao šanse protiv Crvene zvezde i nakon solidnog prvog poluvremena, u drugom dijelu nije pronalazio rješenja. Gosti su stigli do 20. pobjede u ABA ligi ove sezone, a Zadra očekuje neizvjesna završnica i borba za ostanak...

Zadar nije uspio napraviti malu senzaciju i svladati Crvenu zvezdu u Višnjiku, gosti su samo potvrdili da su dosta kvalitetniji i glatko su slavili s 87:69. Bilo je dovoljno kraće razdoblje ozbiljnije igre da se Zvezda u potpunosti odvoji i pobjegne na previsoku prednost za domaćina.

U početku to i nije izgledalo tako loše. Zadar je držao neku ravnotežu u prvom poluvremenu i još nije dopustio gostima da se potpuno odvoje iako su i oni održavali prednost. Od 15:12 tri minute prije kraja prve četvrtine, Zvezda je napravila seriju 7:0 do kraja tog razdoblja.

Do kraja susreta Zadar više nijednom nije došao do vodstva, tek je sredinom druge četvrtine uspio ubačajem Littlea poravnati na 25:25.

Ključna je bila treća dionica koju su Beograđani dobili s čak 35:18. U cijelom prvom poluvremenu ubacili su 37 poena da bi ovdje u samo deset minuta ubacili gotovo isto toliko.

Nakon toga više nije bilo nikakvih dramatičnih promjena na parketu, gosti su mirno privodili susret kraju i ubilježili su ipak očekivanu pobjedu.

Pred Zadrom je neizvjesno posljednje kolo u kojem će gostovati kod Igokee, a poraz u tom susretu dovodi ga u prilično neugodnu situaciju.

Protiv Zvezde su ga predvodili Little s 22 poena (5/9 trica) te s po deset Domagoj Vuković (deset skokova) i Mislav Brzoja. Kod gostiju Joe Ragland ubacio je 15 poena uz pet asistencija, Michael Ojo 11 poena uz šest skokova, a Boriša Simanić deset poena uz deset skokova.