Odličan Buva u pobjedi Bešiktaša, solidan Babić u porazu Istanbula

Petar Jenjić • subota, 09.03.2019.

Odigrane su dvije utakmice 21. kola turske košarkaške lige u kojima su nastupila i dvojica Hrvata. Luka Babić i Istanbul BB poraženi su na gostovanju kod Galatasaraya, dok je Ivan Buva s Bešiktašom slavio kod Afyon Belediyea...

Drugu pobjedu u posljednjih pet utakmica upisao je Galatasaray koji na domaćem parketu nije imao problema protiv Istanbula. U konačnici je stigao do pobjede sa 93:74, a gostima je ovo bio 14. poraz sezone. Nakon prvog poluvremena domaćin je imao 13 koševa viška (50:37), uspio se Istanbul spustiti na minus dva (54:52), ali više od toga nije išlo. Galatasaray je pojačao u posljednjoj dionici te upisao uvjerljivu pobjedu.

Aaron Harrison s 27 poena i šest asistencija predvodio je domaće do pobjede, Nigel Hayes dodao je 26 koševa i osam skokova, a Zachary Auguste 23 poena i devet skokova.

Po 16 koševa kod gostiju ubacili su Semih Erden (deset skokova) i Terrell Holloway (pet skokova), dok je Luka Babić dodao 12 koševa (5/5 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dva skoka i šest asistencija.

Treću uzastopnu pobjedu, a 11. ukupno upisao je Bešiktaš na gostovanju kod posljednjeg Afyon Belediyea rezultatom 82:79. Veći dio susreta pripao je domaćinu, no gostujuća se momčad vraća u završnici i dolazi do pobjede. Ključnu tricu ubacio je Kyle Gibson minutu prije kraja za 81:78, a iako je domaćin imao prilike za izjednačenje, nije uspio tome.

Gibson je susret zaključio s 21 košem i pet skokova, a 21 poen ubacio je i Ivan Buva (7/10 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 4/4) čemu je dodao sedam skokova i jednu asistenciju za nešto više od 26 minuta na terenu.

Randy Culpepper predvodio je domaću momčad s 25 poena, Altan Erol dodao je 18 koševa.