Cedevita pregazila Olimpiju u Tivoliju, protiv Mornara za drugo mjesto

Branimir Korać • nedjelja, 10.03.2019.

Cedevita je odigrala odličnu utakmicu na gostovanju u Ljubljani kod Petrol Olimpije koju je svladala s 98:70 i ovom pobjedom došla je na korak do osiguravanja drugog mjesta uoči doigravanja...

Poraz od Krke je zaboravljen što su u Cedeviti pokazali uvjerljivom pobjedom u Ljubljani protiv Petrol Olimpije. Ljubljančani nisu imali nikakve šanse, Cedevita je bila šuterski iznimno raspoložena i nakrcala je koš domaćina.

Olimpija je samo u prvih deset minuta bila ravnopravan protivnik, tu je Cedevita imala problema i primila čak 29 poena, ali isto toliko je ubacila tako da se domaćin nije uspio odvojiti.

Do odlaska na odmor Zagrepčani su ipak preuzeli kontrolu nad susretom i došli do vodstva te na poluvrijeme odnijeli dvoznamenkastu prednost.

U nastavku susreta ta je razlika samo dodatno rasla i bilo je tek pitanje koliko težak poraz će Olimpija upisati. Završilo je 98:70 čime je Cedevita napravila veliki korak prema drugom mjestu, a osigurat će ga ako svlada u zadnjem kolu Mornar. Olimpija se nalazi u borbi za opstanak i njoj je ključna utakmica protiv Krke u zadnjem kolu u Novom Mestu, ako tu upiše poraz, ispada iz ABA lige.

Najbolji kod Cedevite koja je šutirala tricu 12/17 u ovom susretu bili su Elgin Cook s 22 poena i Edo Murić s 15 poena. U domaćem sastavu Aleksandar Lazić upisao je 15 poena dok je Marvin Jones dodao 14. Luka Šamanić upisao je devet poena i šest skokova.