Budućnost bez većih poteškoća slavila kod Mege, borba za drugo mjesto ostaje otvorena

Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.03.2019.

Budućnost je u pretposljednjem kolu ABA lige upisala pobjedu na gostovanju kod Mege Bemax rezultatom 77:70, ukupno 15. ove sezone...

Odigran je i posljednji susret pretposljednjeg 21. kola ABA lige u kojem je Budućnost odnijela pobjedu iz Sremske Mitrovice. Crnogorska momčad svladala je Megu Bemax sa 77:70 i tako stigla do 15. slavlja ove sezone, koliko ima i Cedevita, ali Vitamini imaju bolji međusobni omjer.

S obzirom na to da zagrebačka momčad ima bolji međusobni omjer, u posljednjem kolu Budućnost mora poraziti Cibonu, a Mornar slavili na gostovanju kod Cedevite kako bi na kraju stigla do druge pozicije koja donosi prednost domaćeg terena u polufinalu.

Gostujuća momčad vodila je kroz gotovo cijeli susret, a domaćin je samo na početku susreta imao minimalnu prednost. Na kraju prvog poluvremena Budućnost je imala sedam koševa viška (36:29), iako je ta prednost ranije bila dvoznamenkasta. U trećoj četvrtini imala je i 15 poena prednosti, Mega se uspjela spustiti na minus sedam u jednom trenutku u završnici spomenute dionice, no više od toga nije išlo.

Gostujuću momčad do pobjede je predvodio Goga Bitadze s 22 poena i osam skokova, dok su po 12 koševa dodali Edwin Jackson i Norris Cole (pet skokova, šest asistencija, tri ukradene lopte).

Edin Atić bio je najučinkovitiji kod Mege s 15 poena, 11 skokova i šest asistencija, dok je Zoran Nikolić susret zaključio s 14 koševa i šest skokova.