Zadar u utakmici kola bolji od Splita, dobar otpor Grgurevićeve momčadi

Branimir Korać • petak, 15.03.2019.

Zadar i Split susreli su se u 17. kolo HT Prve lige, a Zadar je odnio tijesnu pobjedu 91:88. Predvođeni Lukom Žorićem domaćini su prekinuli niz poraza...

Nakon tri uzastopna poraza od Budućnosti, Crvene zvezde i Vrijednosnica Osijek, Zadar je tražio prekid negativne serije. Ugostio je momčad Splita koja je proigrala nakon promjene trenera i dolaska na klupu Ante Grgurevića, a bolju igru Splićani su pokazali i u Zadru.

Ipak na kraju je Zadar odnio pobjedu u tijesnoj utakmici o čemu svjedoči i konačnih 91:88.

Od početka susreta igralo se ravnopravno i bez nekih posebnih odvajanja. Split je svoju najvišu prednost dohvatio sredinom druge dionice kada je poveo s 31:25. Mogao je to vodstvo i povećati, ali Marčinković nije pogodio slobodna bacanja.

Zadar je do poluvremena okrenuo rezultat i odnio malu prednost na odmor, 44:42.

Tek u zadnjoj dionici Zadrani su se uspjeli malo odvojiti i prodisati. Imali su vrlo dobro otvaranje četvrte četvrtine, pobjegli na 72:60 nakon brze serije 8:0 koju je kreirao Mario Little i do kraja susreta nije bilo posebnih problema. U zadnjoj minuti Split je uspio smanjiti zaostatak, ali neke opasnosti za domaćina nije bilo.

Luka Žorić ubacio je 28 poena i uhvatio pet skokova dok su po 13 poena dodali Lovre Bašić (šest asistencija) i Mario Little. Kod Splita Pavle Marčinković ubacio je 20 poena dok je Michael Cobbins dodao 18 poena i devet skokova.