Cibona tek u zadnjoj četvrtini prelomila dvoboj protiv Zaboka

Branimir Korać • petak, 15.03.2019.

U susretu 17. kola HT Premijer lige košarkaša Cibona je ugostila momčad Zaboka i upisala pobjedu 88:68. Cibosi su pobjedu osigurali tek u posljednjoj četvrtini koju su dobili s visokih 29:9...

Nakon dva vezana poraza protiv Zadra i Gorice, Cibona se vratila pobjedama u domaćem prvenstvu. Ugostila je u Domu Dražena Petrovića momčad Zaboka i upisala pobjedu 88:68. Mučili su se Cibosi i u ovom susretu te su tek u posljednjoj četvrtini upisali pobjedu dobivši to razdoblje s 29:9.

Zabok je pokazao dobrim tijekom susreta zašto je izgledno da će dohvatiti doigravanje. Nije dopustio Ciboni odvajanje sve do završnice kada je ipak Cibona pojačala ritam i uspjela prelomiti susret.

Zabok je vrlo dobro krenuo u susret te je Cibona prvi put povela tek u 16. minuti kada je Josip Bilinovac pogodio za 34:32. U završnici prvog poluvremena Cibona je vodila i s 40:33, ali je Zabok završio poluvrijeme serijom 7.0 u kojoj je glavnu ulogu igrao Ivan Batur.

U trećoj dionici nije bilo nikakvih odvajanja, igralo se praktički koš na koš, a onda je Cibona krenula u seriju u zadnjoj dionici. To razdoblje otvorila je serijom 15:0, pobjegla na 74:59 i nakon toga mirno privela dvoboj kraju.

Predvodili su je s po 16 poena Igor Marić (pet skokova) i Ivan Novačić dok je Krešimir Ljubičić dodao 12 poena i 11 skokova. Kod Zaboka Ivan Batur ubacio je 15 poena, a Krešimir Radovčić dodao je 14 poena.