LaMarcus Aldridge nezaustavljiv u glatkoj pobjedi Spursa u Bostonu, napokon slavili i Lakersi

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.03.2019.

U noćašnja četiri susreta u NBA ligi uvjerljive pobjede upisali su Houston Rocketsi i San Antonio Spursi koji su u gostima svladali New Orleans Pelicanse i Boston Celticse...

Houston Rocketsi bez problema slavili su u New Orleansu uz još jedan dobar nastup Jamesa Hardena. Harden je bio prvo ime susreta, ovaj put nije ubacio neki rekordan broj poena, ali i ovdje je radio što je htio i kako je htio, niti Pelicansi baš nisu mogli previše.

Kako je susret rano riješen, dobio je i nešto manju minutažu nego inače i nije morao toliko vremena provesti na parketu. Houston je slavio sa 113:90, a Harden je za 29 minuta ubacio 28 poena (6/12 za tricu). Pratili su ga Eric Gordon s 18 poena (6/12 trica), Kenneth Faried s 11 poena i 11 skokova i Chris Paul s deset poena, 13 asistencija i pet osvojenih lopti.

Kod Pelicansa Frank Jackson ubacio je 19 poena, Julius Randle 15, a Anthony Davis 12 uz deset skokova.

Jednu od najboljih utakmica u karijeri odigrao je LaMarcus Aldridge koji je potpuno dominirao protiv Boston Celticsa i bio apsolutno nezaustavljiv. Celticsima je ovo četvrti poraz zaredom i izgubljena serija protiv Spursa s dva glatka poraza. Bostonu su nedostajali Jayson Tatum, Al Horford i Robert Williams i osjetilo se kako je rotacija kratka.

Aldridge je u glatkoj pobjedi 115:96 ubacio 48 poena uz 13 skokova i šest asistencija, a DeMarcus DeRozan dodao je 16 poena i 11 asistencija. Kod poraženih Marcus Smart ubacio je 14 poena, po 13 su dodali Marcus Morris (šest skokova) i Gordon Hayward (deset skokova) dok je Kyrie Irving ubilježio 11 poena i 12 asistencija.

Warriorsi su se oporavili od teškog poraza protiv Dallas Mavericksa te su slavili protiv Detroit Pistonsa sa 121:114. Stephen Curry vratio se nakon utakmice pauze i odličnim nastupom predvodio je Golden State. Pistonsi su tek u završnici malo smanjili zaostatak, ali nije bilo prave prijetnje za domaćina.

Curry je upisao 26 poena (5/10 trica) uz devet skokova, Klay Thompson dodao je 24 poena, a Kevin Durant 14 poena, 11 asistencija i pet skokova. Kod Detroita Blake Griffin završio je s 24 poena, osam asistencija i šest skokova, Luke Kennard dodao je 20 poena, a Andre Drummond 12 uz 11 skokova.

Nakon pet uzastopnih poraza, Los Angeles Lakersi napokon su slavili. Žrtvu su pronašli u Kingsima koje su svladali sa 111:106. Kyle Kuzma bio je čovjek prevage, u trećoj četvrtini ubacio je 21 poen, a Lakersi su u tom razdoblju stvorili razliku dobivši tu četvrtinu s 39.28.

Po 29 poena ubacili su Kuzma (5/14 trica, šest skokova) i LeBron James (11 skokova, 11 asistencija) dok je Javale McGee dodao 17 poena i 14 skokova. Kod Kingsa Marvin Bagley ubacio je 25 poena uz 11 skokova dok je Buddy Hield dodao 18 poena i šest skokova.