Alcacer izvukao Borussiju u posljednjim trenucima, Bayern kiksao i ispustio vrh

Mihaela Bradovski • subota, 30.03.2019.

Poslijepodnevni program u Bundesligi donio je nastup Borussije Dortmund i Bayern te smjenu na vrhu nakon što su Bavarci kiksali u gostima kod Freiburga...

Dortmundska Borussia ponovno je na vrhu Bundeslige! Na svom travnjaku ugostila je Wolfsburg i na kraju doslovno izvukla pobjedu 2:0 u susretu u kojem nije briljirala i Wolfsburg nije bio ništa lošiji protivnik. Imali su i gosti nekoliko dobrih prilika, ali lopta ih nije poslušala.

I kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, Borussia je stigla do pogodaka. Prvo je u 90. minuti Paco Alcacer sjajno pogodio iz slobodnog udarca sa 17 metara po sredini gola, živi zid se raspao i lopta je prevarila dotad odličnog Casteelsa. Alcacer tu nije stao, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon istrčane kontre Jadona Sancha zabio je za konačnih 2:0.

Bayern je ispustio vrh ljestvice neočekivanim kiksom u gostima kod Freiburga. Tamo je Kovačeva momčad remizirala 1:1 u susretu u kojem je imala dominaciju, loptu u nogama, prilike, ali realizacija je bila loša.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti golom Holera, Bayern je krenuo po poravnanje i do njega došao na sredini prvog dijela pogotkom Lewandowskog. Nitko nije u tom trenutku vjerovao da Bayern neće do preokreta, bio je dominantan, ali lopta jednostavno nije htjela u nastavku u mrežu. U posljednjim trenucima susreta imao je i Goretzka fantastičnu priliku, ali pogodio je vratnicu.

Borussia Mönchengladbach vratila se porazima izgubivši 3:1 u gostima kod Fortune koja je sva tri pogotka postigla u prvih 20 minuta. Kasnije je Zakaria samo smanjio na konačnih 3:1.

Nadu u borbi za opstanak probudio je Nürnberg koji je s 3:0 svladao Hannover i malo se pomaknuo na ljestvici. Ivo Iličević kod domaćina je zaigrao od 84. minute. Važnu pobjedu upisao je Werder koji je s 3.1 bio bolji od Mainza.