Cedevitina B momčad stvorila probleme Zadru, gosti ipak slavili

Branimir Korać • četvrtak, 04.04.2019.

U susretu 20. kola HT Premijer lige Zadar je gostovao kod Cedevite i upisao pobjedu 77:73. Cedevitina momčad za hrvatsko prvenstvo stvarala je probleme Zadranima do završnice, ali nije izdržala...

Zadar je stigao do važne pobjede u borbi za prvo mjesto uoči doigravanja. Poraz u gostima kod Cedevite ujedno bi značio i oproštaj od ambicija vezanih za sam vrh.

Cedevita je u prošlom kolu uspjela slaviti protiv posljednjeplasiranog Bosca i tako prekinuti niz poraza, ali nije nastavila u istom ritmu i ubilježila je novi poraz.

Prva dionica pripala je Cedeviti koja ju je završila s četiri poena u nizu i otišla na 23:19, a na startu druge četvrtine ubačajem Tonija Vitalija uspjela je pobjeći na 30:22, najvišu prednost u tom trenutku, novu granicu postavila je sredinom druge dionice kada je Andrija Ćorić ubacio za 34:25 nakon čega su domaćini imali čak tri napada za odlazak na dvoznamenkastu prednost, ali sva tri su prokockali.

Zadar je uspio do odlaska na odmor smanjiti zaostatak, ali prvo poluvrijeme bilo je za zaborav.

U drugom dijelu treneru Oreškoviću trebale su samo dvije minute da se odluči za minutu odmora. Naime, Zadar je krenuo serijom 8:0, preuzeo je vodstvo i domaćin je morao nešto napraviti kako bi zaustavio slobodan pad.

Dugo se igralo praktički koš na koš da bi Zadar sredinom zadnje dionice uspio stvoriti manju razliku. Nakon tehničke Bošnjaku, Luka Božić ubacio je jedno slobodno bacanje, zatim je tricu dodao Petar Marić i gosti su prodisali odvajanjem na 65:60.

Tek na ulasku u zadnju minutu Cedevita se uspjela vratiti i smanjiti zaostatak, seriju 7:0 zaključio je Josip Popić koji je smanjio na 72:71. Kod 75:73 za goste Cedevita je imala priliku za potpuno hvatanje priključka, prvo je tricu promašio Bošnjak pa zatim nije bio precizan niti Ćorić te je Božić s linije slobodnih bacanja potvrdio pobjedu Zadra.

Luka Božić susret je završio s 22 poena, a po deset su dodali Petar Marić i Domagoj Vuković. Kod Cedevite Bošnjak je ubacio 12 poena uz šest skokova, a Toni Perković 11 poena.