Šibenik koštala katastrofalna posljednja četvrtina, Cibona slavila u Sinju

Petar Jenjić • subota, 06.04.2019.

Odigrane su četiri utakmice 20. kola HT Premijer lige. Cibona je na gostovanju u Sinju slavila protiv Alkara, Zabok je zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini bio bolji od Šibenika, Gorica se lako obračunala s Hermes Analiticom, dok je do pobjede stigao i Split protiv Vrijednosnica Osijek...

Do šeste uzastopne pobjede stigla je Gorica koja je na gostovanju kod Hermes Analitice slavila rezultatom 109:90. Već nakon prve četvrtine gosti su imali visokih 15 razlike (31:16), do kraja poluvremena narasla je na 19 koševa viška (57:38) što je ujedno bila i konačna prednost na kraju susreta.

Goricu je do pobjede predvodio Ivan Vučić s 24 koša, Marko Baković dodao je 19 poena i sedam skokova, a po 16 koševa dodali su Marko Petrović i Lovro Mazalin (osam skokova, sedam asistencija).

Tevin Foster s 25 koševa i sedam asistencija te Filip Kordić s 22 koša bili su najbolji u redovima Hermesa.

Cibona je na gostovanju kod Alkara stigla do 16. pobjede sezone rezultatom 101:89. Većim dijelom utakmice gosti su bili u vodstvu, a nakon prvog poluvremena imali su 15 koševa viška (55:40). Sinjani su se u nastavku uspijevali spustiti na jednoznamenkast zaostatak u nekoliko navrata, ali više od toga nije išlo.

Vukove je do pobjede predvodio Filip Bundović s 32 poena i sedam skokova, dok je Josip Bilinovac susret zaključio s 25 koševa.

Najbolji je kod Alkara bio Hrvoje Vučić s 29 koševa, Gabriel Marić dodao je 18 poena i pet skokova, a Josh Brown 17 koševa, pet skokova i 11 asistencija.

Zabok je pred svojim navijačima stigao do desete pobjede sezone, a prve nakon tri uzastopna poraza. Bolji je bio od Šibenika rezultatom 79:65, prije svega zahvaljujući posljednjoj četvrtini u kojoj su gosti potpuno podbacili ubacivši tek četiri poena (24:4).

Krešimir Radovčić sa 16 koševa i šest skokova predvodio je domaću momčad, Luka Tomas dodao je 15 poena. Najbolji je kod Šibenika bio Nik Slavica sa 17 poena i šest skokova, dok je Pavao Paić susret zaključio sa 16 koševa i pet skokova.

Split je 30. godina od osvajanja naslova prvaka Europe proslavio pobjedom protiv Vrijednosnica Osijek rezultatom 93:84. Na početku drugog poluvremena Osječani su imali devet koševa viška (55:46), no tada domaćin radi veliku seriju od 18:0. Gosti su uspjeli u završnici doći na minus šest (89:83), no "Žuti" nisu dopustili preokret.

Pavle Marčinković s 29 poena i šest skokova predvodio je Split do pobjede, Mateo Kedžo dodao je 21 koš, a Tomislav Gabrić 20 poena.

Brokere je predvodio Franko Šango s 19 koševa, dok je na rubu triple-double učinka bio Mario Ihring sa 16 poena, devet skokova i 14 asistencija.