Polona Hercog do prve titule na WTA Touru nakon 2012. godine

Branimir Korać • nedjelja, 14.04.2019.

Slovenka Polona Hercog pobjednica je WTA turnira u Luganu. Hercog je u finalu svladala mladu Poljakinju Igu Swiatek u tri seta...

Mlada Poljakinja Iga Swiatek u svom prvom finalu na WTA Touru nije uspjela doći i do titule. Polona Hercog iskoristila je iskustvo i slavila u tri seta iako se ne može pohvaliti sjajnom sezonom. Hercog je tek u Luganu povezala dvije pobjede u glavnom ždrijebu i odmah otišla do kraja.

Ovo je Hercogovoj treća titula u karijeri i sve tri osvojila je na zemlji. 2011. godine u Bastadu je svladala Johannu Larsson, a godinu dana kasnije obranila je titulu protiv Mathilde Johansson.

Od te 2012. godine čekala je na novu titulu, a od onda je upisala samo jedan nastup u finalu i to prošle godine u Istanbulu gdje je izgubila od Pauline Parmentier.

Protiv Swiatek je uzela prvi set sa 6:3 da bi Poljakinja odgovorila istom mjerom u drugom setu. Treći set krenuo je bolje za Swiatek koja je povela s 2:0, ali do kraja meča osvojila je samo jedan gem.