Petar Brlek pomogao Luganu na putu do vrlo važne pobjede

Branimir Korać • subota, 20.04.2019.

Švicarci imaju na rasporedu 30. kolo, a Lugano je izborio vrlo važnu pobjedu protiv izravnog konkurenta u borbi za Europu, Züricha...

Lugano nastavlja bitku za europske pozicije, a u 30. kolu prekinuo je niz od četiri uzastopna remija i upisao je pobjedu 3:0. Ova pobjeda još više dobiva na značaju ako se zna da je ostvarena protiv izravnog konkurenta u borbi za Europu.

Zürich je za razliku od Lugana jako pao u formi i sada je tri boda iza njega na ljestvici.

Domaćin je do vodstva stigao u završnici prvog poluvremena kada je Carlinhos zabio za vodstvo, a da će Lugano slaviti, postalo je izvjesno u 83. minuti kada je Carlinhos proigrao Petra Brleka, a on iz 16 metara lijepo pogodio za 2:0. Točku na i stavio je igrač utakmice Carlinhos golom za 3:0.

Brlek je kod domaćina ušao u igru u 76. minuti umjesto Alexandera Gerndta, a ovo mu je prvi pogodak u dresu ovog kluba.