Borna Gojo u dva seta do drugog kola u Leonu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 22.04.2019.

Za razliku od Ante Pavića koji je upisao neočekivani poraz na startu turnira u Leonu, Borna Gojo bio je uspješniji od Norvežanina Viktora Đurasovića...

Borna Gojo prošao je prvu prepreku na Challengeru u Leonu. Mladi hrvatski tenisač imao je već ove sezone zanimljivih nastupa i pobjeda, a slavlje protiv Viktora Đurasovića donijelo mu je prolazak u drugo kolo nekog Challengera četvrti put ove sezone, samo jednom je ispao na startu u to u Monterreyju.

Đurasović je prije tjedan dana ispao u San Luis Potosiju od Ante Pavića također u prvom kolu, a sada je uspješniji bio drugi hrvatski tenisač.

Prvi set mogao je otići na stranu Norvežanina koji je napravio break već u prvom gemu, ali na servisu za set nije bio uspješan, Gojo se vratio i onda u tie-breaku bio bolji sa 7:2.

U drugom setu Gojo je došao do breaka u trećem gemu, nakon toga spasio tri break lopte i poslije toga uspješno priveo meč kraju.

Drugo kolo donosi mu težeg protivnika, igrat će protiv osmog nositelja Mohameda Safwata.