Uskok poražen u Zmijavcima, velika gužva na vrhu

Ivan Šola • srijeda, 24.04.2019.

Odigrano je 24. kolo Treće HNL Jug nakon kojeg je na vrhu još veća gužva, razmak između vodeće četvorke iznosi samo jedan bod, te nas očekuje velika borba za naslov u posljednjih šest kola. U derbiju kola aktualni prvak Croatia porazila je Uskok iz Klisa, što su najbolje iskoristili nogometaši Junaka koji su se pobjedom opet vratili na vrh tablice. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu biogradskog Primorca nad Neretvancem, dok je Urania iznenađujuće poražena u Dubrovniku. U derbiju začelja Imotski je svladao Primorca iz Stobreča, dok je Zagora iz Splita odnijela sva tri boda.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se nogometaši biogradskog Primorca koji su na domaćem terenu s visokih 4:0 porazili Neretvanac. Igrala se 15. minuta utakmice kada je Ivan Blatančić doveo domaći sastav u vodstvo, a samo osam minuta kasnije Vinko Petković povisio je prednost na 2:0. U nastavku susreta domaćini su nastavili dominirati i stvarati šanse, ali su tek pred kraj susreta riješili pitanje pobjednika. Igrala se 88. minuta kada je svoj drugi pogodak postigao Ivan Blatančić, a dvije minute kasnije Mate Šarin postavio je konačan rezultat utakmice 4:0.

Junak je na najbolji mogući način iskoristio kiks Uskoka te je nakon pobjede na domaćem terenu protiv Neretve 2:0 ponovno na vrhu tablice. Prvo ime susreta bio je domaći igrač Petar Šiško Bašić koji je u drugom poluvremenu postigao oba zgoditka svoje momčadi u razmaku od 54. do 56. minute. Vrijedi istaknuti kako je Junak od 37. minute igrao s igračem manje, dva žuta kartona zaradio je Stipe Barać, pa je samim time morao u ranoj fazi susreta u svlačionicu.

Najefikasnija utakmica u ovome kolu odigrana je u Gospinom Dolcu gdje su gledatelji mogli vidjeti pet pogodaka u velikoj pobjedi Imotskog protiv Primorca iz Stobreča. Imotski je već nakon 25 minuta igre zahvaljujući golovima Marina Vuksana i Dominika Begića imao prednost od dva gola razlike. Gosti se nisu predavali te su u nastavku susreta vrlo brzo došli do izjednačenja. Prvo je u 50. minuti Ivo Boban smanjio na 2:1, da bi samo deset minuta kasnije Ante Toni Bačkov zabio za 2:2. Kada se očekivao kraj utakmice i podjela bodova, u posljednjem napadu domaćina Josip Cikojević neobranjivo šalje loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat 3:2.

Do prve gostujuće pobjede stigli su nogometaši Zagore iz Unešića koji su u Parku Mladeži s minimalnih 1:0 porazili Split i tako osvojili velika tri boda u borbi za ostanak u ligi. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 24. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Santino Jurišić.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši dubrovačkog Goška koji su na Lapadu pred svojim gledateljima pobijedili Uraniju 2:0. Igrala se treća minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo ponajbolji igrač susreta Baldo Cicijelj. Gošk je u 55. minuti ostao s igračem manje kada je zbog drugog žutog kartona Šimun Horvat morao napustiti teren. U nastavku susreta gosti su se otvorili te su tražili pogodak kako bi se vratili u utakmicu, ali u 76. minuti Toni Žile neobranjivo šalje loptu u gostujuću mrežu za konačni rezultat 2:0.

Najzanimljiviji dvoboj kola odigran je u Zmijavcima gdje je domaća Croatia s minimalnih 1:0 porazila Uskok i tako se uključila u borbu za naslov prvaka. U vrlo čvrstoj i izjednačenoj utakmici presudila je jedna greška kod gostiju koju su domaćini znalački iskoristili. Igrala se šesta minuta utakmice kada je Ante Šuto postigao pogodak vrijedan sva tri boda.

Nogometaši Jadrana ostvarili su desetu prvenstvenu pobjedu svladavši na domaćem terenu Kamen iz Ivanbegovine s visokih 3:0. Već u prvoj minuti domaća je momčad došla u vodstvo kada je neopreznost u gostujućoj obrani iskoristio Marko Musulin. Igrala se 55. minuta utakmice kada je Abel Kalfić povisio vodstvo Jadrana na 2:0, a do kraja utakmice u listu strijelaca upisao se još Marin Romić za konačan rezultat 3:0.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zmaja s Korčule koji su na domaćem terenu porazili Hrvace 2:1. Igrala se 34. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Pjero Škarić. Gosti se vraćaju u egal u 57. minuti zahvaljujući Luki Ivanoviću koji je sigurno realizirao kazneni udarac za 1:1. Bolja igra Zmaja nagrađena je u 76. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Marin Tomas za konačan rezultat utakmice 2:1.